Back to top

Dvojjazyčné, alebo ...?

Publikované: 28. október 2016 - 9:30
V posledných dňoch chýba v dunajskostredskej nemocnici v prípade niektorých označení, ktoré boli donedávna ešte dvojjazyčné, pri slovenskom nápise maďarský. Overovali sme, prečo.

Náš portál sa spýtal Tomáša Kráľa, hovorcu spoločnosti Svet zdravia, ktorá nemocnicu v Dunajskej Strede prevádzkuje, prečo chýbajú maďarské názvy. „Nemocničný navigačný systém je dvojjazyčný a môžete sa o tom presvedčiť na vlastné oči priamo v nemocnici. Jediné označenia, ktoré neobsahujú maďarský jazyk, sú tie, ktoré primárne komunikujú cez zrozumiteľné grafické piktogramy. Napríklad označenie lôžkovej izby alebo sociálnych zariadení. Rovnaký dvojjazyčný systém máme inštalovaný aj v nemocniciach v Galante a v Rimavskej Sobote a doteraz sme mali naň iba pozitívne ohlasy a žiadne sťažnosti” - uviedol hovorca.

Následne sme mu poslali vyššie uvedenú fotografiu, na ktorej nie je žiadny grafický piktogram, len slovenský názov. „Máte pravdu, je zopár tabuliek na označenie dverí, ktoré grafické piktogramy neobsahujú. Momentálne pracujeme na ich doplnení o maďarský ekvivalent. Sme však absolútne presvedčení, že navigačný systém v nemocnici je ako celok dvojjazyčný, funkčný a pomáha s orientáciou v nemocnici všetkým jej návštevníkom.“

Toto ste už čítali?

Cookies