Back to top

Ekotopfilm festival zavítal do Dunajskej Stredy

Publikované: 19. máj 2022 - 10:21
Organizátori festivalu Ekotopfilm v stredu dopoludnia privítali v kine CINEMAX žiakov miestnych škôl, popoludní zas verejnosť mala možnosť si pozrieť farebné, v šírom svete zhotovené dokumentárne filmy. Aj vás čaká festival Ekotopfilm / Envirofilm TOUR 2022.
Ekotopfilm festival zavítal do Dunajskej Stredy

„Z každej strany počúvame o nebezpečenstvách ohrozujúcich naše okolie. Bojíme sa o Zem, lúčime sa s ohrozenými druhmi plemien. Kto nás zachráni? S touto otázkou sa treba zapodievať už v detskom veku, výchova detí je pre nás maximálne dôležitá“ – hovoria o sebe, o svojej činnosti organizátori festivalu Ekotopfilm Junior.

Primátor mesta Dunajská Streda Zoltán Hájos pozdravil veľké zhromaždenie detí a prízvukoval, že toto dopoludnie hovorí o našom prostredí, jeho ochrane a jej krásach.

„Je dôležité, aby ste vnímali, koľko krásy je okolo nás, na Zemi, aby ste si uvedomili, že sa o to treba starať – vo svete, ale aj v našom najužšom kruhu. Preto neodhadzujme smeti, chráňme si kríky, stromy, kvety, celé naše prírodné dedičstvo, lebo toto budeme raz musieť odovzdať svojim deťom, svojim nástupcom“ – zdôraznil vo svojom príhovore Zoltán Hájos.

Pozornosť detí upriamil na to, že je povinnosťou nás všetkých – malých i veľkých – ochrániť prírodné krásy, hodnoty. Požiadal prítomných, aby doma porozprávali aj svojim rodičom, čo všetko pekné videli pri premietaní, zároveň poprial žiakom príjemné sledovanie filmov a dobrú zábavu.

Po dopoludňajšom Junior festivale pokračoval Ekotopfilm / Envirofilm TOUR 2022 premietaním pre širokú verejnosť. Popoludní od 16.00 hodine premietli viacero farebných dokumentárnych filmov. Popri tajomnom živote veveričiek film o Bielych Karpatoch, národnom parku Yellowstone či o slávnej vlne merino.

Filmy sa premietajú zdarma.

Text a foto: -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies