Back to top

Ekotopfilm: O ochrane životného prostredia pre každého

Publikované: 17. marec 2023 - 14:28
Ekotopfilm | Envirofilm, medzinárodný festival zaoberajúci sa ochranou životného prostredia a trvalo udržateľným rozvojom, tohto roku opäť zavítal do nášho mesta.
Ekotopfilm: O ochrane životného prostredia pre každého

V dopoludňajších hodinách dunajskostredskej zastávky festivalu organizátori privítali žiakov mestských škôl; raňajšie premietanie v kine CINEMAX prebiehalo pred plným hľadiskom.

JUDr. Zoltán Hájos, primátor nášho mesta, privítal organizátorov festivalu aj deti a následne vyjadril radosť z toho, že tretia zastávka jarného turné Ekotopfilm Tour 2023 sa uskutočňuje práve v našom meste.

Ako povedal, tento festival si za úlohu kladie ukázať deťom aj dospelým, aká krásna a zároveň zraniteľná je naša planéta; v tejto jeho snahe festival podporuje aj mesto Dunajská Streda. O túto krásu, ktorá nás obklopuje, sa treba starať. Ak si našu Zem nebudeme chrániť, naše životné prostredie a naše životy budú chudobnejšie, keďže niektoré živočíchy a rastliny tu už skrátka neprežijú,“ povedal primátor.

„My všetci, vrátane vás, detí, máme obrovskú zodpovednosť: musíme sa správať a žiť tak, aby aj vaše deti a vnúčatá mohli raz spoznať prírodu, ktorá nás obklopuje a tešiť sa z nej,“ zdôraznil Zoltán Hájos.

Žiakov upozornil na to, že sa oplatí pozorne sledovať dokumentárne filmy, ktoré im budú o chvíľu premietnuté, pretože v nich organizátori ukazujú, ako by sme sa mali správať, aby sme si chránili naše okolie, aby sme sa ešte dlho mohli tešiť z krás prírody a našej planéty.

Ekotopfilm | Envirofilm Tour 2023 v Dunajskej Strede od 17:00 privítalo dospelé obecenstvo. Záujemcovia si mohli bezplatne pozrieť filmy popoludňajšieho programu. Viac o tohtoročnom turné festivalu i jeho zastávke v našom meste sa dočítate na stránke podujatia Ekotopfilm.

-rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies