Back to top

Ekotopfilm v našom meste

Publikované: 23. marec 2017 - 14:25
Ekotopfilm – Envirofilm festival s bohatou minulosťou, prišiel do nášho mesta včera ráno o pol deviatej.

V dopoludňajších hodinách sa premietalo v troch kolách, najprv prišli žiaci prvého stupňa základných škôl, potom druhého stupňa a napokon stredoškoláci. Takto sa asi 200 dunajskostredských žiakov mohlo oboznámiť s dielami s tematikou ochrany životného prostredia a po premietaní filmov sa zúčastniť besedy. Po dopoludňajšom Junior festivale pokračovalo od štvrtej popoludní  bezplatné premietanie pre dospelých. Filmy boli dabované do slovenčiny, s maďarskými titulkami.

Primátor Hájos Zoltán vo svojom otváracom prejave prítomným žiakom zdôraznil, že dnes, keď oslavujeme Deň vody, je dôležité si uvedomiť, nie každý má to šťastie, že má dobrú vodu ako my, Európania. Často ani nedoceníme tento poklad, ktorý máme, keďže bývame v oblasti s dobrým zdrojom vody. Je dôležité chrániť prírodu, aby sme ju mohli budúcim generáciám odovzdať v takom stave, v akom sme ju dostali my od našich rodičov. Zároveň poďakoval organizátorom, že festival priniesli aj do nášho mesta, a neobišli Žitný ostrov.

Ekotopfilm je najstarším festivalom na svete s touto tematikou, ktorý sa v Československu organizoval prvý raz v roku 1974, a tak ide už o 44. ročník. Generálny riaditeľ festivalu, Peter Lím povedal, že navštívia 50 miest, aby takto priniesli tému ochrany životného prostredia bližšie do regiónov, kde ňou oslovia čo najširší okruh ľudí.

Toto ste už čítali?

Cookies