Eric Davis si splnil ďalší sen

Publikované: 19. jún 2018 - 17:02
Do zoznamu klubov, ktorých hráč nastúpil na svetových šampionátoch, pribudol DAC.

Tak sme sa teda dočkali! Dátum 18. jún 2018 sa do dejín dunajskostredského futbalu zapíše nezmazateľným písmom, veď práve včera sme sa dočkali prvého štartu nášho futbalistu na scéne majstrovstiev sveta.

Eric Davis a jeho Panama si odkrútili debut na svetovom šampionáte. Súboj 55. a 3. tímu rebríčka FIFA prekvapenie nepriniesol, Červení diabli z Belgicka zvíťazili po bezgólovom prvom polčase 3:0. Davis bol na hracej od prvého do posledného hvizdu. V 18. minúte videl prvú žltú kartu zápasu, získal 9 lôpt (viac mal len Belgičan Boyata - 11), rozdal 50 prihrávok a poslal pred súperovu bránku dva centre. Vo všetkých  týchto ukazovateľoch bol najaktívnejším hráčom svojho mužstva.

„Ak mám pár slovami zhrnúť svoje pocity, môžem povedať jediné - je to naplnený sen. Hrali sme proti výbornému mužstvu, a hoci výsledkovo to pre nás nedopadlo najlepšie, myslím si, že sme pri premiére na majstrovstvách sveta odohrali dobrý zápas. Som veľmi šťastný, že som mohol byť pri prvých krokoch panamskej reprezentácii na turnaji najvyššieho rangu,“ vyjadril svoje myšlienky po včerajšom stretnutí Belgicko-Panama ľavý obranca DAC-u.

Panamčania sa dnes poobede zo Soči presunuli späť na svoju bázu do Saranska, kde sa budú pripravovať na zvyšné dve vystúpenia v G skupine. S Anglickom si zmerajú sily v nedeľu 24. júna o 14.00 h v neďalekom Nižnom Novgorode, v záverečnom dueli skupiny sa vo štvrtok 28. júna o 20.00 h stretnú s Tuniskom práve v Saransku.