Back to top

Fernand Gouré hráčom DAC-u!

Publikované: 7. september 2023 - 15:41
Bývalý kanonier Újpestu prichádza na Žitný ostrov z belgického KVC Westerlo na hosťovanie.
Fernand Gouré hráčom DAC-u!

Už je to oficiálne: doslova v posledných minútach prestupového okna sa Fernand Gouré Bi Irié (nar. 12. apríla 2002) stal ďalšou posilou DAC-u. Útočník z Pobrežia Slonoviny k nám prichádza z belgického KVC Westerlo na ročné hosťovanie.

21-ročný a 189 centimetrov vysoký stredný útočník je rodákom z Yamoussoukro, hlavného mesta Pobrežia Slonoviny. Je odchovancom AS Denguélé, z ktorého koncom roka 2020 odišiel do izraelského Maccabi Netanya. Nastupoval tam za devätnástku aj áčko, v najvyššej izraelskej súťaži zasiahol do 13 zápasov, v ktorých strelil 2 góly. V lete 2021 prestúpil do Westerla, kde sa predstavil aj v najvyššej súťaži, ale zväčša hrával za B-mužstvo v 2. lige. Sezónu 2022/23 strávil na hosťovaní v maďarskom Újpest FC a bol to vydarený rok, pretože v 27 súťažných stretnutiach nastrieľal 11 gólov (NBI 24/8, Pohár 3/3). V úvode aktuálneho ročníka nastúpil za Westerlo v štyroch dueloch belgickej prvej ligy. Gouré je súčasťou reprezentácie Pobrežia Slonoviny do 23 rokov.

 

Fernand je typický zakončovateľ, silný v hre hlavou a v nábehoch z hĺbky. V posledných rokoch potvrdil svoje kvality v belgických profesionálnych súťažiach a má za sebou aj úspešné pôsobenie v maďarskej NBI. Som presvedčený, že sme v ňom našli gólového hráča, ktorý u nás nadviaže na produktivitu, akú ukázal v drese Újpestu. Dohoda s Westerlom o jeho príchode nebola jednoduchá a trvala dlhšie, než sme dúfali, aj vzhľadom na odchod Nikolu Krstovića. Od chvíle, keď sme mu predstavili náš projekt, však bol Fernand odhodlaný a presvedčený, že DAC je pre neho tým správnym klubom. Prajem mu veľa šťastia v žlto-modrom,“ privítal Gourého športový riaditeľ Jan Van Daele.

Vitaj v DAC, Fernand a nech sa darí!

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies