Back to top

Festival v našom meste so vstupom zdarma

Publikované: 19. február 2019 - 11:38
Ako po minulé roky, zavítal do nášho mesta filmový festival Ekotopfilm. Od utorňajšieho popoludnia 16. hodiny sa v Mestskom kultúrnom stredisku Csaplára Benedeka budú premietať filmy.
Festival v našom meste so vstupom zdarma

Ide o najstarší festival sveta s touto tematikou, v Československu sa prvýkrát premietal v roku 1974, takže ide o 46. rečník. Program sa delí na dve časti, dopoludnia je junior festival, na ktoré pozývajú žiakov škôl, popoludní čakajú verejnosť.

Program sa začal ráno o deviatej najprv pre žiakov ZŠ  premietaním a potom sa budú rozprávať o ochrane životného prostredia. Na konci dopoludňajšieho bloku sa zas stredoškoláci oboznámia s hospodárením s odpadmi.

Popoludňajší  program sa začína o 16.h dokumentárnymi filmami na tému ochrany životného prostredia, popritom sa môžeme oboznámiť aj s úspešnými projektami. Večer o 18.h bude beseda s názvom Domácnosť bez odpadov. Účastníci sa oboznámia s tým, ako možno zabrániť vzniku smetí a ak už vznikol, ako ho možno separovať.

Vstup na festival je zdarma, organizátori s ním prejdú 50 miest. V Dunajskej Strede počítajú s návštevnosťou nad tisíc občanov.

Toto ste už čítali?

Cookies