Fiľakovo - DAC 0:0, na jedenástky 5:6

Publikované: 17. september 2019 - 19:44
Úloha favorita zvládnutá až s odretými ušami! Absolútna prevaha na ihrisku, diktovanie tempa, no bezzubosť vo finálnej fáze pre nás znamenala, že ani deväťdesiat minút nám nestačilo vo víťazný gól. Zápas so spriateleným Fiľakovom v pravej futbalovej atmosfére tak rozhodla až dramatická penaltová lotéria, konkrétne ich šiesta séria a zaváhanie domáceho Köböla pri dvanástom pokuse.

Po dvoch ligových stretnutiach s totožnou zostavou nastali v našej jedenástke v Slovnaft Cupe rovno štyri zmeny. Kouč Hyballa dal možnosť oddýchuť Koštrnovi, Ramirezovi, Davisovi a K. Vidovi. Namiesto nich dostali príležitosť zabojovať o trvalý základ Šimčák, Taiwo, Čmelík a Divković. Pred zápasovým dianím treba spomenúť, že domáci klub, od ktorého množstvo fanúšikov fandí aj nášmu klubu, nás privítalo naozaj vrúcne, za čo im srdečne ďakujeme! Pred stretnutím znela od dvoch nádejných mladých spevákov aj naša klubová hymna Nélküled. Stretnutie sme v pozícii favorita začali naozaj aktívne, prvú zaujímavú príležitosť mal Taiwo, keď už v piatej minúte hlavičkoval tesne vedľa. Kružliakov pokus o dve minúty bol zase zablokovaný. V sedemnástej minúte postrašili aj domáci, Janković rozohral loptu na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ hráč FTC nahrával pred bránu Püšpökymu, náš gólman mal čo robiť, aby gólu zabránil. O päť minút našiel Fábry z rohového kopu skáčuceho Taiwa, ktorý z gólovej pozície hlavou loptu neskrotil. Po hodine hry dostal Čmelík prihrávku na nabehnutie od Fábryho, dobre tiesnený však nedokázal presne zakončiť. V 40. minúte sa Strniša rozhodol ukázať svoju pravačku, síce z vyše dvadsiatich metrov loptu netrafil zle, no našu bránu predsa len minul. Keďže k ďalšej príležitosti sa už nedostalo ani jedno mužstvo, tak aj napriek obrovskej územnej prevahe nášho mužstva, no chabej finálke, sa polčas skončil bezgólovou remízou.

Druhý polčas začal bez striedaní a navyše akčne z oboch strán, keď najprv Janković sa snažil prekvapiť nášho gólmana strelou z ostrého uhla, aby Divković netrafil poriadne center v gólovej pozícii. V 51. minúte Fábry našiel z rohového kopu Oravca, no v nádejnej pozícii mu lopta nesadla stopercentne. V 64. minúte prišla doposiaľ najväčšia gólová príležitosť, keď Fábry našiel zo štandardky Oravca, no ten azda dva metre pred opustenou bránou trestuhodne minul! O päť minút sa ako prvým podarilo skórovať domácim, gól však neplatil, keďže po rohovom kope a odrazenej lopte odmával postranný rozhodca ofsajd. V 76. minúte prišiel Davis na ihrisko a rovno poslal krásny center z ľavého krídla, z ktorého v šestnástke našiel Taiwa, jemu znovu lopta na hlavu nesadla. V 81. minúte sme zahrali hneď dve nebezpečné štandardky, v oboch bol jej autorom Fábry, v oboch lopta nebezpečne prešla šestnástkou a v oboch prípadoch nám chýbal len kúsok k jej doklepnutiu. V závere hracieho času sme sa síce snažili čo to dalo, ale nevedeli sme si vytvoriť dostatočne účinný tlak. Museli sme sa tak zmieriť s penaltovou lotériou, kde sme si síce v absolútnej pozícii favorita postupom neboli istí.

1. Prvým autorom penalty je Kružliak, strela pod brvno, goooool 0:1
1. Vaško loptu poslal k pravej žrdi, Jedlička kryl druhú stranu 1:1
2. Ďalším strelcom bol Ramirez. Loptu poslal k ľavej žrdi, gólman Páriš kryl druhú stranu 1:2
2. Pokračuje Rubint. Lopta taktiež skončila pri pravej žrdi. Jedlička strážil ľavú stranu 2:2
3. Andrej Fábry zase poslal loptu k ľavej žrdi. Páriš smer neodhadol 2:3
3. Na domácej strane Strniša poslal loptu k pravej strane a to Jedlička odhadol, no k vybráneniu strely to nestačilo 3:3
4. Beskorovainyi tiež už poslal loptu k pravej žrdi, no Páriš ani tentokrát smer neodhadol 3:4
4. Püšpöky tentokrát poslal loptu do stredu bránu. Ani tentokrát náš gólman úspešný nebol 4:4
5. Poslednú sériu začal Davis. Loptu poslal pod brvno a nemýlil sa 4:5
5. Janković poslal loptu k pravej žrdi a skóroval. Jedlička kryl druhú stranu 5:5
6. M. Vida začína predĺženie penált a trafil. Aj keď Páriš odhadol smer. 5:6
6. Dvanástu penaltu JEDLIČKA chytá! Köböl loptu síce trafil k ľavej žrdi, no Jedlička smer odhadol! Postup je teda náš! 5:6 POSTUP DAC!!!

Penaltový rozstrel priniesol maximálnu drámu, ktorú rozhodla až šiesta séria a neskutočné zaváhanie až v dvanástom pokuse. Je naozaj výnimočné, aby gólman dokázal zneškodniť až dvanásty pokus. Keďže úspešný gólmanom bol Jedlička, tak sme si povinný postup predsa len zaistili. Vďaka žrebu z dnešnej 11-tej hodiny je zase jasné, že v 4. kole Slovnaft Cupu na nás čaká TJ Družstevník Radimov. Pomaly v jarmočnej nálade sa však už vraciame na Fortuna ligu, v ktorej v rámci 9. kola privítame na našom štadióne Ružomberok v sobotu 21. septembra o 17:00.