Back to top

Filmový festival s ekologickou tematikou v Dunajskej Strede

Publikované: 31. január 2018 - 14:18
Začiatkom februára aj tento rok dorazí do nášho mesta jeden z najstarších medzinárodných filmových festivalov Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý verejnosti prezentuje filmy s enviromentálnou tematikou. Vstup na filmové premietania a na sprievodné programy je zadarmo.

Festival v Dunajskej Strede sa koná 6. februára 2018 v Mestskom kultúrnom stredisku Benedeka Csaplára.Predpoludním usporiadajú Junior festival, ktorého sa zúčastnia prihlásené základné a stredné školy mesta Dunajská Streda. Pre ich žiakov budú premietať vybrané dokumenty určené pre detského diváka, následne ich čaká pripravený pútavý sprievodný program.

Popoludňajší program festivalu pre širokú verejnosť bude od 16. hodiny a záujemcovia sa môžu tešiť na kvalitné dokumentárne filmy  na rôzne aktuálne  témy, ktoré budú obohatené o diskusiu.   Každý, kto sa zaujíma o  prírodu, ekológiu a  záleží mu na prostredí, v  ktorom žije, určite privíta 6 dokumentárnych filmov, víťazov májového ročníka 2017 svetového festivalu. Filmy atraktívnym spôsobom otvárajú a  poukazujú na niektoré z  mnohých problémov, ktorým naša civilizácia čelí. Z domácich tém sa dozviete viac o  tom, aký je život chránených Kamzíkov v  Tatrách. Aký je príbeh o  plytvaní jedla a  prečo 50% z  neho končí ako odpad porozpráva druhý film v  poradí. V  treťom filme sa diváci prostredníctvom filmového plátna budú môcť preniesť na ďaleký Island a objaviť magickú divočinu jedného z najmladších národných parkov sveta. Radi sa obliekame pekne a podľa posledných módnych trendov, pozrite si však ďalší film z programu festivalu, ktorý ukáže inú stránku módneho sveta – z  pohľadu dopadu na ekológiu a našu planétu. Budúcnosť našich miest je názov filmovej eseje, ktorá sa zaoberá minulosťou, súčasnosťou a  budúcnosťou urbanizácie. Prehliadku víťazných filmov ukončí príbeh svätej rieky Gangyktorú uctieva miliarda ľudí a 500 miliónov ľudí je na nej závislých.

Primátor Dunajskej Stredy Zoltán Hájos privítal filmové podujatie, ako aj to, že mesto je už ďalším rokom partnerom festivalu Ekotopfilm – Envirofilm. „Samospráva mesta Dunajská Streda víta všetky aktivity, ktoré ovplyvňujú predovšetkým deti a mládež k uvedomelému postoju k životnému prostrediu. Preto sme radi, že sa organizátori rozhodli usporiadať v našom meste už druhý ročník festivalu Ekotopfilm-Envirofilm a obyvateľov mesta a regiónu oslovia ďalšími zaujímavými dokumentami zo života prírody“-uviedol primátor mesta.

Zdroj: dunstreda.sk - (pve)

Toto ste už čítali?

Cookies