Back to top

Fotky Google pridávajú novú šikovnú funkciu

Publikované: 2. november 2021 - 10:22
Aplikácia prešla rokmi viacerými zmenami a stáva sa čoraz užitočnejšou. Aj napriek tomu, že neobmedzené úložisko Fotiek je už minulosťou, stále existuje veľa dôvodov, prečo by sme túto aplikácie nemali prestať používať.
Fotky Google pridávajú novú šikovnú funkciu

Služba teraz pridáva novú funkciu vyhľadávania s názvom „Viac podobných, ktorá sa zobrazí po potiahnutí zobrazenej fotografii smerom nahor. Aj keď viacero zdrojov o tejto funkcii píše ako o rozširujúcej sa novinke, u nás v redakcii sa nám funkcia už objavila a môžeme potvrdiť je užitočnosť pri vyhľadávaní súvisiacich obrázkov.

Po kliknutí na novú možnosť, ktorá sa nachádza medzi „Pridať do albumu“ a „Presunúť do archívu„, sa snímka preskenuje a vyhľadajú sa všetky ďalšie podobné snímky, ktoré sa nachádzajú v knižnici Fotky Google. Funkcia je užitočná predovšetkým v prípade, keď hľadáte ďalšie fotografie, ktoré sú s originálom podobné, ale neviete, kde sa v knižnici Fotiek Google presne nachádzajú a neviete ich vyhľadať ani žiadnym iným spôsobom.

Obrázky je možné vyhľadávať aj pomocou filtrov, ako je vek, miesto alebo dokonca podľa toho, čo je na obrázku zobrazené. Aplikácie tak dokáže triediť obrázky jednoducho podľa kľúčových slov. 

touchit.sk/androidpolice

Toto ste už čítali?

Cookies