Back to top

Grazie, Marco!

Publikované: 20. júl 2018 - 16:02
Včerajší víťazný večer v Tbilisi dal krásnu a emotívnu bodku za pôsobením trénera Rossiho na lavičke DAC-u.

Ako je známe, odveta prvého predkola Európskej ligy v Tbilisi bola rozlúčkou trénera Marca Rossiho s naším tímom. Päťdesiatštyriročný taliansky kouč sa odteraz sústredí už len na svoje povinnosti v čele maďarskej reprezentácie.

Rossi prišiel do Dunajskej Stredy vlani v lete ako čerstvý maďarský majster s budapeštianskym Honvédom a podpísal u nás kontrakt na dva roky. V minulej sezóne získal s mužstvom ligový bronz, pre klub prvý po 24 rokoch. Ešte o rok dlhšie sme čakali na právo štartu v európskych pohároch. Po výbornej sezóne začal DAC letnú prípravu pod jeho vedením, ale po pár dňoch sa dohodol s Maďarským futbalovým zväzom a stal sa kormidelníkom tamojšej reprezentácie. V zmysle dohody so zväzom však do dvojzápasu proti Dinamu Tbilisi išiel DAC ešte pod jeho vedením. V novej ligovej sezóne, ktorá štartuje cez víkend, bude už naším kormidelníkom Rossiho nástupca, 42-ročný Nemec Peter Hyballa.

Bilancia Marca Rossiho v DAC - súťažné zápasy:

Fortuna Liga: v 32 stretnutiach 16-9-7, skóre 46:32

Slovnaft Cup: v 5 stretnutiach 4-0-1, skóre 14:5

Európa-liga: v 2 stretnutiach 1-1-0, skóre 3:2

Spolu: v 39 stretnutiach 21-10-8, skóre 63:39

„Marcovi Rossimu sme vďační, že si pred rokom vybral práve náš klub a mali sme možnosť s ním spolupracovať. Za uplynulý rok spravil DAC pod jeho vedením veľký krok vpred. Bol to pre nás nesmierne dôležitý rok. Marcovi aj celému jeho štábu gratulujeme k novej funkcii a prajeme veľa úspechov. Zároveň treba dodať, že Rossi bude v Dunajskej Strede vždy doma, stal sa súčasťou klubovej histórie. Výsledok, dosiahnutý pod jeho vedením, je najlepší v dejinách DAC-u. Ním položené základy sú veľmi dôležité pre náš ďalší rozvoj. Vlani sa lúčil s Honvédom ako majster, nás opúšťa po včerajšom víťazstve a postupe. Sú to veľmi emotívne chvíle, ale práve preto máme radi futbal,“ vyhlásil pre náš web Oszkár Világi, majiteľ DAC-u.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies