
"Vrátime sa k fungovaniu takzvaného 'školského semaforu', avšak o jednotlivých podrobnostiach návratu do škôl budeme ešte informovať pred návratom do škôl po sviatkoch,"
- povedal minister školstva. Zároveň pripustil, že momentálne ešte prebiehajú stretnutia v rámci ministerstva zdravotníctva a verí, že od 10. januára 2022 sa vrátia k školskému semaforu.
Šéf rezortu školstva pripustil, že prvý januárový týždeň bude niesť prívlastok školský.
"Pretože budeme nastavovať alebo oznamovať jednotlivé pravidlá," povedal minister školstva.
Žiaci druhého stupňa na základných školách a stredoškoláci na celom Slovensku prešli od 13. decembra na dištančné vzdelávanie. To, či sa k prezenčnému vyučovaniu vrátia po zimných prázdninách, ktoré trvajú od 20. decembra 2021 do 7. januára 2022, nie je zatiaľ známe.
ma7 / TASR
Toto ste už čítali?
Mokrade, školské záhrady aj komunitné sady. Trnavská župa ocenila najlepšie ekologické činy roka
Ochrana prírody, obnova verejných priestranstiev či...
Mestské jasle privítali najmenších na dni otvorených dverí
V stredu 27. mája vítali mestské jasle v Dunajskej Strede...
