Back to top

Hádzanárky už na čele

Publikované: 28. august 2019 - 12:56
V utorok sa konala tlačová beseda o hádzanárkach HC DAC Dunajská Streda v MOL lige.
Hádzanárky už na čele

V MOL Aréne predseda klubu Horváth Zoltán poďakoval za pomoc v príprave DACu, že môžu používať ich priestory, spomenul, že oddiel za 3 roky existencie sa z 2. ligy prepracúval dopredu, v tomto roku chcú byť sympatickým oddielom na čele  MOL ligy.

Uviedol, že bez 30-35 ročnej práce by určite neboli tam, kde dnes sú, nemohli by hrať najvyššiu súťaž. Horváth zdôraznil, že oddiel má ešte stále amatérske podmienky, ale pracujú na tom, aby sa stali profesionálnom klubom.

Predchádzajúca trénerka, teraz športová  riaditeľka, Prikler Silvia, predstavila nové hráčky. V júli začali prípravu s 20, z nich  4 sú dorastenky, 4 sú nové. Demeter Virág Orsolya, Kozma Dominika, Bízik Boglárka a Monika Rajnohová posilnia v novej sezóne Dunajskostredčanky, svojimi skúsenosťami a odhodlaním prinesú do oddielu novú silu.

Novou trénerkou je mladá Katalánka Xavi Mena, chcela by udomácniť hru s bezpečnou obranou a rýchlosťou, verí, že štýl Dunajskostredčaniek môže stavať na štýl španielskych majstrovstiev. Kapitánka Straka Mária v krátkosti prezradila, že príprava bola intenzívna, vydarila sa, dievčatá už čakajú na víkendový štart.

Portál dunaszerdahelyi.sk a DSTV boli jediným médiom na začiatkoch, tak tomu bude aj v MOL lige. Fandiť môžeme už v túto sobotu o 16.h na zápase s českým Mostom.

Toto ste už čítali?