Back to top

Hasiči počas troch vianočných dní zasahovali pri 196 udalostiach

Publikované: 29. december 2019 - 16:05
Hasiči v priebehu troch uplynulých vianočných dní zaznamenali celkom 196 udalostí rôzneho charakteru, pri ktorých bola potrebná ich pomoc
Hasiči počas troch vianočných dní zasahovali pri 196 udalostiach

Ako ďalej na sociálnej sieti informuje Hasičský a záchranný zbor, na Štedrý deň 24. decembra zasahovali pri 81 udalostiach, z toho najviac pri technických výjazdoch, konkrétne 65-krát. Zo spomenutých technických zásahov išlo v 12 prípadoch o dopravné nehody. K požiarom boli hasiči počas Štedrého dňa vyslaní 13-krát, pri ekologických udalostiach zasahovali trikrát.

Na Prvý sviatok vianočný sa počet vykonaných výjazdov podľa hasičov výrazne znížil a to na 59. „Hasiči zasahovali 19-krát pri požiaroch, 39-krát pomáhali pri udalostiach technického charakteru, z toho 16-krát pri dopravných nehodách. Jeden raz zasahovali pri ekologickej udalosti," konštatuje HaZZ. Na Druhý sviatok vianočný pomáhali hasiči celkom 56-krát, z toho 21-krát pri požiaroch a 34-krát pri technických výjazdoch, z čoho 19-krát išlo o dopravné nehody. V jednom prípade boli vyslaní k ekologickej udalosti. „Celkový počet výjazdov hasičov bol počas vianočných sviatkov nižší ako v obvyklé dni ich služby," dodal HaZZ.

felvidek.ma

Toto ste už čítali?

Cookies