Hodnotenie trénera: Csaba László o prípravnom stretnutí DAC-Kajrat Almaty (0:1)

Publikované: 30. január 2017 - 10:08
Tréner Csaba László zhodnotil sobotňajší prípravný súboj DAC-Kajrat Almaty (0:1), zároveň sa vyjadril aj k zmene v programe prípravy kvôli nedeľňajšiemu zrušenému zápas.

„V doterajšom priebehu prípravy práve sobotňajší súper predstavoval najväčšiu kvalitu. Potvrdil povesť mužstva, ktoré sa dokázalo presadiť aj v pohárovej Európe. V prvom polčase bol kazašský tím lepší, pri jeho najväčšej šanci dobre zareagoval Slávik. V tejto časti zápasu som cítil z mužstva prílišný rešpekt pred Kajratom. Cez polčasovú prestávku sme preto museli urobiť poriadok v hlavách hráčov, čo sa nám aj podarilo. Po prestávke sme hrali lepšie, hnevá ma však inkasovaný gól, ktorý padol v čase, keď to podľa obrazu hry bolo najmenej pravdepodobné. Keď zoberieme do úvahy, že v drese súpera nastúpili hráči, ako je Aršavin, tak môžeme skonštatovať, že toto meranie síl splnilo svoj účel. V domácom prostredí ešte odohráme tri prípravné stretnutia, v ktorých očakávam, že mužstvo bude ostrejšie, živšie. Na hráčoch sa prejavila únava z tvrdej driny po prvých troch týždňov prípravy, čo je absolútne v poriadku. Všetko, čo sme doteraz absolvovali, išlo podľa plánov a bolo vedome nastavené. Bez ohľadu na výsledky ideme cestou, ktorú sme si vytýčili,“ vyjadril sa 52 ročný kouč DAC.

Bulharský FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa odriekol nedeľňajší prípravný zápas, čo nabúralo plány realizačného tímu. „Ľutujem, čo sa stalo. Mužstvo sme totiž rozdelili na dve jedenástky a plánovali sme v tomto dvojzápase dopriať každému hráčov plné, deväťdesiatminútové zaťaženie. Týmto krokom súpera prišla polovica mužstva o takúto možnosť, museli sme narýchlo vykonať viaceré zmeny. Týkalo sa to desiatich hráčov, ktorým sme týmto museli zmeniť tréningovú náplň. Veľká škoda, že to takto dopadlo. Ak by sme to vedeli skôr, vo včerajšom zápase by dostali príležitosť aj hráči, ktorí počas neho na vedľajšom ihrisku trénovali. Na mužstve už cítiť únavu, čo je po prvých troch týždňoch zimnej prípravy úplne prirodzené. Doterajšie tréningové dávky viacerých hráčov fyzicky aj mentálne unavili. Našťastie, vyhýbajú sa nám vážnejšie zranenia, čo je výborné aj z toho pohľadu, že keď sme sa dnes doobeda pokúšali narýchlo nájsť súpera na poobedie, väčšina tímov odriekla odvolávajúc sa práve na množstvo zranení. Teší ma, že okrem hráčov, sťažujúcich sa na únavu - napríklad Vida a Németh - nemáme vážnejšie zranenia. Pačinda má pľuzgier na členku, preto vynechal súboj proti Kairatu. Verím, že jeho pľuzgier zostane najväčším problémom, aký nás počas zimnej prípravy postretol,“ zaželal si na záver Csaba László.