Hodnotenie trénerov: DAC-Mladá Boleslav 3:1 (3:1)

Publikované: 8. február 2017 - 10:36
Včerajšie prípravné stretnutie DAC-Mladá Boleslav 3:1 (3:1) hodnotia tréneri oboch tímov Csaba László a Martin Svědík.

Csaba László, DAC: „Odhliadnuc od inkasovaného gólu sme odohrali dobrý prvý polčas. Je to veľmi dôležité víťazstvo proti kvalitnému súperovi, ktorý s výnimkou jednej remízy vyhral všetky predchádzajúce prípravné stretnutia. Aj keď som viackrát povedal, že výsledky v príprave nie sú dôležité, pre posledné dva zápasy to neplatí. V tejto fáze prípravy už totiž chceme vidieť, aké ,ostré’ je mužstvo a musí v ňom byť cítiť bojovú morálku, ktorú treba preniesť do prvého majstrovského zápasu. Myslím si, že každý hráč sa snažil podať na svojom poste čo najlepší výkon. Nahnevalo ma však, že sme opäť inkasovali zbytočný gól. Samozrejme, každý gól je zbytočný, ale takmer identický sme dostali aj v Senici. Musíme si poriadne vyhodnotiť príčiny, aby sa nám to viackrát nezopakovalo. Každý, kto robí, môže spraviť chybu, ale nesmie sa stať, aby sme opakovane urobili tú istú. V prvom polčase bola radosť pozerať, ako sme dokázali šance premeniť na góly. Značí to, že mužstvo bolo koncentrované. V takýchto náročných súbojoch nemáte sedem-osem príležitostí, premeniť treba tie, ktoré sa naskytnú. Hlavne druhý gól padol po peknej, ucelenej akcii. Podržali sme loptu, preniesli ťažisko hry a center našiel hráča, ktorý išiel s útokom. Po druhom góle bol súper otrasený, čakal na polčasovú prestávku. Snažili sme sa ho držať ďalej pod tlakom, a výsledkom bol náš tretí gól. V druhom dejstve som urobil viacero zmien, chcel som dať príležitosť aj ostatným hráčom, aby mali v nohách zápas a dostali šancu ukázať sa. Výborne s ňou naložil Kontár, takisto dobre naskočil Simon Pambou. V úvode zápasu však dvojica stopérov, najmä Šatka, zopakovala chyby z prvého zápasu. Každý hráč musí byť ešte viac sústredený, hlavne ak hrá posledného. V strede podal dobrý výkon opäť Ali (Aluku), potešil ma aj Šafrankov gól. Dokázal podržať loptu, už nebol cudzím prvkom v našej hre, zapájal sa do medzihry a vyznamenal sa aj pri zakončení. Bohužiaľ, na jednom tréningu mu skočili na palec na nohe, má tam zápal, aj mu to nahnisalo. Počas stretnutia pociťoval bolesť, preto sme ho vystriedali. Celé mužstvo sa snažilo, hráči bojujú o miesto v základnej zostave. Kostru máme vytvorenú, ale telo potrebuje aj končatiny. Veľký boj bude o kraje, máme tam trojicu Vida, Pačinda a Štepanovský. Sú to dobrí futbalisti, každý z nich bude chcieť hrať, ale naraz môžu byť na ihrisku len dvaja. Pačinda chýbal pre chorobu, čo je škoda, pretože vypadol aj proti Kajratu. Vtedy nehral pre pľuzgier, tentoraz dostal horúčku. Pevne verím, že do soboty sa dá do poriadku, lebo je dôležitou súčasťou mužstva.“

Martin Svědík, Mladá Boleslav: „Je to naša prvá prehra počas zimnej prípravy. Na stretnutie sme neboli mentálne pripravení. Jedna vec je, že cestujeme hodinu a trištvrte na zápas, je koniec sústredenia, čo znamená, že sa po deviatich dňoch vraciame domov. Ďalšia vec, sklamalo nás, že sa nehralo na prírodnej, ale umelej tráve. Samozrejme, na toto sa nechcem vyhovárať. Ako som povedal, mentálne sme neboli dostatočne nachystaní. Stretnutie sme si prehrali sami svojimi chybami. Bola to zaslúžená prehra, hoci stretnutie sme mali dobre rozohrané, ale potom práve vďaka našej nekoncentrovanosti a našimi chybami súper otočil vývoj. Nebol to zápas o súperovi, ale o nás. Nezvládli sme ho, ale je dobré, že sa to stalo štrnásť pred majstrovským zápasom, čiže máme ešte čas napraviť chyby.“