Hodnotenie trénerov: FC DAC 1904 - SV Mattersburg (3:0)

Publikované: 10. február 2019 - 16:19
Peter Hyballa és Klaus Schmidt nyilatkozata a tegnapi felkészülési mérkőzés után.

Peter Hyballa, DAC: „Prvý polčas bol vynikajúci. Viac sme držali loptu, veľmi dobre fungovalo napádanie, v šiestich, siedmych prípadoch sme dokázali získať loptu v nebezpečnej zóne. Vypracovali sme si aj tri-štyri väčšie šance, ktoré sme nevyužili. Už aj pred penaltou sme hrali dobre, jedenástke predchádzala dobrá spolupráca Kalmára s Kristopherom Vidom. Prvých pätnásť minút druhého polčasu nebolo až tak dobrých, strácali sme lopty. V záverečnej polhodine sme vystriedali niekoľko hráčov, ktorí veľmi dobre naskočili a napokon sme dosiahli hladké víťazstvo. Podobne ako vo viacerých ďalších zápasoch prípravného obdobia, aj tentoraz sme boli lepším tímom. Mužstvo funguje dobre, cítiť konkurenčný boj. S novými hráčmi som spokojný. V poslednom týždni prípravy nás čaká tvrdá práca a po nej už nasleduje veľký zápas. Zo základnej zostavy mám momentálne v hlave istých 7-8 mien, na zvyšné posty je veľká konkurencia. V zajtrajšom zápase proti Gabčíkovu dostanú šancu hlavne náhradníci a hráči z U19.“

Klaus Schmidt, Mattersburg: „Hrali sme proti veľmi silnému tímu, ktorý už o týždeň začína jarnú sezónu. My máme ešte dva týždne do prvého ligového kola, bolo cítiť, že súper je o krok pred nami. V prvom polčase sme videli vyrovnanú partiu, no v druhom sme urobili príliš veľa chýb. Tým sme domácim zjednodušili úlohu, príliš ľahko sa dostávali do šancí. DAC má kvalitné mužstvo, ktoré je aj fyzicky veľmi silné. Trochu nás prekvapila ich hra, ale zároveň sme získali mnoho podnetov. Pre nás to bol skvelý prípravný zápas. DAC by obstál aj v rakúskej Bundeslige, pretože produkuje kvalitnú hru postavenú na rýchlosti a vytrvalosti. Prekvapilo ma, aký progres urobil klub, akadémia a celé prostredie sú na profesionálnej úrovni. V Rakúsku nájdete podobné podmienky len výnimočne. Klub pracuje dobre, smeruje k tomu, aby získal uznanie aj na európskej úrovni. Som presvedčený, že mužstvo aj títo mladí hráči vzbudia záujem a viacerí sa dokážu presadiť aj v kvalitnejších súťažiach.“