Hodnotenie trénerov: FC DAC 1904 - ZTE FC Zalaegerszeg (1:0)

Publikované: 11. február 2018 - 11:11
Včerajšie prípravné stretnutie DAC-Zalaegerszeg (1:0) hodnotia tréneri oboch tímov Marco Rossi a Tamás Artner.

Marco Rossi, DAC: „Počas prvých desiatich minút sme boli opäť pomalí, pomaly sme premýšľali a posúvali loptu. Nedarilo sa nám dostatočne využívať početnú výhodu po stranách ihriska, aj preto sme z trojčlennej obrany prešli na štvorčlennú. V rozostavení 4-3-3 to bolo oveľa lepšie, v zápase sme dominovali. Máme však rovnaký problém ako v prvej polovici sezóny: strieľanie gólov. Znova sme mali aspoň päť či šesť jasných gólových príležitostí, z ktorých niektoré boli priam neuveriteľne jednoduché. Ak ich nevyužijeme, súperi v lige nás potrestajú a dostanú nás do ťažkej pozície. V ofenzíve musíme byť oveľa efektívnejší, čo však hovorím už od začiatku sezóny. Dokážeme akcie pekne vybudovať, dostaneme sa do šestnástky, lenže posledné rozhodnutie, prihrávka či center jednoducho nezvládneme. Chybu spraví vždy niekto iný. Včera sme boli unavení, veď od 10. januára nemalo mužstvo voľno a len pred pár dňami sme sa vrátili z Turecka. Aj preto sme dali teraz hráčom dva dni oddychu. Nasledujúci týždeň bude už trochu voľnejší, aby sme boli na zápas proti Senici dobre pripravení. Čo sa týka včerajšieho súpera, vzhľadom na svoje možnosti odohral ZTE dobrý zápas. Napriek tomu, že pôsobia v druhej lige, boli agresívni, uzatvárali priestory a zamerali sa na rýchle protiútoky. Takticky boli dobre pripravení a darilo sa im aj v prechodovej fáze. Videl som reaktívny a sústredený tím a želám im všetko dobré do jarnej sezóny. "

aTamás Artner, Zalaegerszeg: „Ukončili sme náročnú časť prípravného obdobia a po piatich týždňoch tvrdej práce bol tento zápas pre nás skúškou pripravenosti. Môžem povedať, že prvých šesťdesiat minút proti DAC-u sme výborne obstáli. Prvý polčas bol z našej strany vyslovene dobrý, súper nemal ani jednu šancu. Vydarili sa nám veľmi pekné ofenzívne akcie, ale v závere sme už mali problémy, čo možno vysvetliť tým, že sme mali na ihrisku naraz päť mladých futbalistov. Vyskúšali sme viacerých hráčov, takže napriek prehre som celkovo spokojný s výkonom mužstva. Užili sme si toto fantastické prostredie a atmosféru, ktorá okolo futbalu v Dunajskej Strede panuje, štadión je krásny. Koniec bol trochu čudný, zažil som to isté ako v Maďarsku: ak sa tímu nedarí, fanúšikovia sú nespokojní. Toto som nečakal. Mužstvo treba povzbudzovať aj vo chvíľach, keď prehráva alebo sa mu nedarí.“

Zdroj: fcdac.sk