Hodnotenie trénerov: FC FASTAV Zlín - DAC 2:1 (1:1)

Publikované: 27. jún 2016 - 11:04
Sobotňajšie prípravné stretnutie FC FASTAV Zlín - DAC (2:1) hodnotia tréneri oboch tímov.

Bohumil Páník, Zlín: „Som rád, že k nám prišla Dunajská Streda a po dlhšej dobe sme mali súpera z väčšej vzdialenosti, pretože doposiaľ sme hrávali s mužstvami z okolia hraníc. Určite je to zaujímavo poskladaný tím, aj so zahraničnými futbalistami, takže aj herný štýl je trochu odlišný. My sme v prvom týždni prípravy, hráči toho majú dosť. Preto sme zvolili hru na dve mužstvá, aby si všetci zahrali a záťaž sa rozložila. Myslím si, že prvý polčas mal vysokú úroveň z technicko-taktického hľadiska a riešenia určitých herných situácií. V prvom dejstve sa bolo na čo pozrieť, to druhé už bolo o niečo horšie. Paradoxne sme ho vyhrali, hoci DAC mal vyššie percento držania lopty, ale nedokázal sa presadiť. Komplexne hodnotím zápas veľmi pozitívne.“

Krisztián Németh, DAC: „Začali sme veľmi dobre, Pačindov priamy kop na vzdialenejšiu žrď usmernil do siete Šabala. V tejto fáze sme absolútne ovládli zápas, v defenzíve aj ofenzíve sme dominovali. Žiaľ, potom prišiel desaťminútový výpadok, v ktorom sme prestali behať a súper to využil na vyrovnávajúci gól. V treťom prípravnom zápase sa proti nám kopala už druhá penalta, musíme si na to dať pozor a vo vlastnej šestnástke a jej okolí byť omnoho viac disciplinovaní. Môže nás to totiž stáť dôležité body. V ďalšej časti prvého polčasu sme boli aktívnejší, s dobrým prechodom do útoku, so streleckými pokusmi, takže s prvou štyridsaťpäťminútovkou môžeme byť celkom spokojní. Do druhého polčasu sme prestriedali, v novom zložení nám už súhra nefungovala podľa predstáv a po jednom rohu a taktickej chybe Zlín strelil rozhodujúci gól. Pozitívom je, že v posledných desiatich minútach sme súpera dostali pod tlak, snažili sme sa vyrovnať, bohužiaľ nevyšlo to.“