Hodnotenie trénerov po zápase Vasas-DAC

Publikované: 17. január 2021 - 17:25
Včerajšie prípravné stretnutie hodnotia tréneri Bernd Storck a Szabolcs Schindler.

Szabolcs Schindler, Vasas: „Bol to veľmi dobrý zápas, moje mužstva ukázalo presne to, čo som očakával. Trochu sme zmenili systém, čo proti silnému súperovi fungovalo dobre. Záver nám nevyšiel, takže sme smutní z výsledku, ale videli sme veľa pozitívnych vecí, na ktorých môžeme stavať. Páčila sa mi hlavne hra smerom dopredu, vytvorili sme si množstvo šancí, ktoré sme však, bohužiaľ, nedokázali premeniť. Taký je futbal. Bol to náš prvý prípravný zápas a priniesol viac, ako som čakal. Videli sme chyby, na ktorých musíme popracovať, aby sme sa im v lige dokázali vyhnúť a aj vďaka tomu boli úspešní.“

Bernd Strock, DAC: „„S výsledkom som spokojný, s predvedenou hrou už menej. Hlavne v prvom polčase sme boli dosť pasívni. Do úvahy však treba brať aj to, že na zápas sme nastúpili po dlhej pauze a po týždni veľmi tvrdej prípravy s veľkým počtom tréningových jednotiek. Hralo sa na umelej tráve, čo môže byť dobrou prípravou na prvé ligové stretnutie proti Trenčínu, ktorý sa bude hrať na podobnom povrchu. Zápasy na ňom majú úplne iný charakter, preto sa tomu musíme čo najviac prispôsobiť. Včerajší zápas bol pre nás dobrou previerkou, každý z hráčov dostal príležitosť. Veľkým pozitívom je, že sme dokázali v posledných minútach otočiť stav a vyhrať. Podobné víťazstvá mentálne vždy dobre vplývajú na futbalistov. Čo sa týka striedaní, v príprave väčšinou striedam skôr, aby aj hráči z lavičky mali dosť času zahrať si. Podľa predzápasového plánu sme chceli, aby každý odohral aspoň 15 minút. Spravili sme aj niekoľko taktických zmien, ktoré vyplývali z vývoja stretnutia. Keďže Vasas viedol 1:0, museli sme na to zareagovať. V prvom polčase sme hrali v rozostavení 4-3-3, druhé dejstvo sme ale začali s dvomi útočníkmi a s taktikou 4-4-2, čo sme na konci zápasu zmenili na 3-5-2. V tom čase sme už hrali aj na riziko, aby sme aspoň vyrovnali. Tento zápas bol teda vhodnou príležitosťou aj na nácvik viacerých taktických variantov. Na konci sme s trochou šťastia dosiahli aj víťazný gól, ale chalani spravili všetko pre úspech. Je to veľmi dobrý signál pre mužstvo. Do začiatku ligy máme ešte tri týždne a aj v najbližších dňoch pokračujeme podľa doterajšieho plánu. Som veľmi spokojný s kondičným testovaním hráčov, každý si splnil svoju domácu úlohu. Potrebujeme ďalej trénovať aj taktické prvky a zároveň zabudovať a pripraviť nových hráčov. Veľa bude závisieť aj od počasia, uvidíme, na ktorom z ihrísk budeme môcť trénovať, keďže umelá a prírodná tráva sa veľmi líšia. Celkovo môžem skonštatovať, že sme na dobrej ceste, kondične aj takticky sme doteraz splnili všetko, čo sme si naplánovali. Odteraz už kladieme veľký dôraz aj na detaily.“