Back to top

Horúčavy na Slovensku ešte naberú na sile

Publikované: 21. júl 2022 - 15:49
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na najbližšie dni výstrahu pred vysokými teplotami. Medzi 13 a 18.00 hod. predpovedajú meteorológovia na západnom, juhozápadnom a južnom Slovensku teploty až 38 stupňov Celzia, čo je najvyšší, III. stupeň.
Horúčavy na Slovensku ešte naberú na sile

Zvyšok západného, časť stredného a východného Slovenska by malo mať II. stupeň, teda teploty 35 až 37 stupňov Celzia. Chladnejšie bude iba na severe Slovenska, kde sa bude teplota pohybovať okolo 33 až 34 stupňov Celzia. SHMÚ to uvádza na svojej webovej stránke.

V piatok 22. júla bude o trošku chladnejšie, pretože meteorológovia vyhlásili medzi 13 až 18.00 hod. pre časť západného, juhozápadné, južné a časť východného Slovenska výstrahu II. stupňa, teda teploty by sa mali pohybovať medzi 35 až 36 stupňov. Na časti západného, stredného a východného Slovenska je podľa meteorológov vyhlásený I. stupeň s teplotami 33 až 34 stupňov Celzia. Na severe a časti severovýchodu Slovenska by mali byť podľa meteorológov teploty pod 34 stupňov Celzia.

Sobota 23. júla bude na väčšine Slovenska opäť horúca. Najvyšší, teda III. stupeň vyhlasujú meteorológovia pre okresy Komárno, Nové Zámky, Šaľa Levice, Veľký Krtíš a Lučenec, kde by mali byť od 13. do 18.00 hod teploty 38 stupňov Celzia. V západnom, strednom, južnom a časti východného Slovensky by mali byť v čase od 13. do 18.00 hod teploty 35 až 37 stupňov Celzia, teda výstraha II. stupňa. Na časti stredného a severovýchodného Slovenska predpovedajú meteorológovia medzi 13 a 18.00 hod teploty 33 stupňov Celzia, čo je I. stupeň. V okresoch severného Slovenska Čadca, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Poprad by mala byť podľa meteorológov teplota pod 33 stupňov Celzia.

SHMÚ/FB

Toto ste už čítali?

Cookies