Back to top

Hostia z Moravy

Publikované: 1. apríl 2019 - 10:24
Mestský úrad vo štvrtok privítal hostí zo Znojma.
Hostia z Moravy

Toto moravské mesto je dobre známe, malo významnú historickú úlohu. Do Dunajskej Stredy prišli dôchodcovia, aby sa skontaktovali s tunajšími.

Na mestskom úrade ich privítal viceprimátor Karaffa Attila, viedol ich tamojší viceprimátor Jan Blaha. Karaffa ich privítal, predstavil im naše mesto. Vedúca odboru školstva a sociálnych vecí, Molnár Tímea a potom predseda miestneho zväzu dôchodcov, Kovács Ferenc im predstavili život v meste.

Miestni dôchodcovia žijú veľmi aktívny život, chodia na výlety, organizujú podujatia a snažia sa aj o kontakty s inými organizáciami, preto sa tešia aj tomuto stretnutiu.

Význam stretnutia vyzdvihol aj  Ján Lipiansky, ktorý uviedol, že na Slovensku je 1,1 mil. dôchodcov a z nich 100 tisíc je členom zväzu. Spomenul aj snahu o dialóg s vládou a politickými subjektami vo veci zlepšenia sociálneho postavenia dôchodcov, tiež s ministerstvom vnútra vo veci prevencie trestných činov voči starším.

Viceprimátor Znojma predstavil svoje mesto, ktoré má 34 tisíc obyvateľov, turistov sa snaží osloviť na základe bohatej histórie. Spolupracujú s partnerskými mestami, na Slovensku majú dlhoročnú spoluprácu s bratislavským Ružinovom a s Novými Zámkami. Partnerské mestá majú aj v ostatných okolitých štátoch, ale aj v Taliansku. Sú otvorení aj novým partnerstvám, aj naše mestá sú si veľkosťou podobné.

Potom prebiehali priateľské dialógy, po obede si pozreli mesto a na záver pozvali hostia aj Dunajskostredčanov na návštevu Znojma.

Toto ste už čítali?

Prázdniny!!!

Prázdniny!!!

Školský rok 2021/2022 v základných školách v pôsobnosti...

Cookies