Back to top

Hudobná spomienka na Jánosa Bihariho

Publikované: 28. september 2022 - 14:29
Svetoznámeho cigánskeho primáša Jánosa Bihariho si v nedeľu večer pripomenuli veľmi úspešným hudobným večerom v MsKS Benedeka Csaplára.
Hudobná spomienka na Jánosa Bihariho

Jednému z najväčších huslistov dobového Rakúsko-Uhorska Jánosovi Biharimu vzdali hold už po 19. raz. Podujatie od začiatku organizuje Občianske združenie Dunajskostredských Rómskych muzikantov.

Na spomienkovom večere divákov zabávali vynikajúci hudobníci a speváci; publikum obľubujúce maďarskú ľudovú pieseň strávilo v kultúrnom dome nezabudnuteľný nedeľný večer.

Milovníkov tohto hungarika zabávali celé hodiny Katalin Kollár, operetná a hudobná speváčka, speváci Sláger TV Rigó Jancsi a Katalin Lugosi, spevák Divadla Róberta Rátonyiho Sándor Domoszlai, laureát Zlatého záslužného kríža Rádu Maďarskej republiky, populárny spevák János Bokor a obľúbená speváčka, operná sopranistka Krisztina Szeredy v sprievode maďarských umelcov a sólistov 100-člennej cigánskej kapely, ako aj jej primáša Józsefa Lendvaya Csócsiho.

Hlavný organizátor spomienkového večera Štefan Banyák - Pista Bácsi srdečne poďakoval sponzorom za finančnú podporu, ako aj za vysoký záujem divákov; zvlášť poďakoval Zoltánovi Hájosovi, primátorovi nášho mesta, ako aj viceprimátorovi Attilovi Karaffovi.

Pista Bácsi zároveň pozval divákov na jubilejný, 20. spomienkový večer, ktorý sa bude konať budúci rok a následne prezradil, že milovníkov hudby čaká bohatý program hodný jubilea.

Atmosféru večera sa snažíme reprodukovať priloženými fotografiami. Ďalšie zábery si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Text a foto: -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies