Back to top

Igor Kharatin sa stal hráčom DAC-u

Publikované: 15. február 2024 - 10:40
Dvadsaťdeväťročný ukrajinský stredopoliar k žlto-modrému mužstvu prichádza z Legie Varšava.
Igor Kharatin sa stal hráčom DAC-u

S radosťou oznamujeme, že Ukrajinec Igor Kharatin sa stal hráčom DAC-u! 188 centimetrov vysoký defenzívny stredopoliar prichádza z Legie Varšava, po dotiahnutí všetkých formalít dnes poobede podpísal zmluvu platnú do konca aktuálnej sezóny. Dohoda obsahuje aj opciu na ďalší rok.

29-ročný Igor Igorovič Kharatin (nar. 2. februára 1995) pochádza z Mukačeva v Zakarpatskej oblasti. Z mamičkinej strany má aj maďarských predkov. S futbalom začínal v rodnom meste, ale už v prípravke sa presunul do Dynama Kyjev a je odchovancom jeho akadémie. V drese materského klubu zažil premiéru v najvyššej ukrajinskej súťaži, v ročníku 2014/15 sa podieľal na zisku domáceho pohára. Väčší počet ligových štartov však pridal až počas hosťovania v Metaliste Charkov a po prestupe do Zorje Luhansk. So Zorjou sa dvakrát predstavil v skupinovej fáze Európskej ligy (v Bilbau zaznamenal víťazný gól). V januári 2019 ho kúpil Ferencváros, kde hral dôležitú rolu pri zisku majstrovského hetriku v sezónach 2018/19, 2019/20 a 2020/21. Fradi pomohol tiež k postupu do skupiny Európskej ligy (2019) a Ligy majstrov (2020). V skupine LM nastúpil päťkrát a proti Barcelone strelil aj gól. Celkovo si v zeleno-bielom pripísal 139 súťažných štartov a 12 gólov. V septembri 2021 ho za 900-tisíc eur kúpila Legia Varšava, kde vlani oslavoval zisk pohára. Veríme, že ďalšie úspechy pridá v našom drese.

Od kategórie U16 reprezentoval Ukrajinu vo všetkých výberoch, štyri štarty má aj v drese áčka. S tímom do 19 rokov si zahral na majstrovstvách Európy, s kategóriou U20 sa predstavil na svetovom šampionáte.

 

„DAC ma chcel už pred rokom, no vtedy som sa rozhodol zostať vo Varšave. Teraz však v Dunajskej Strede pôsobí môj kamarát Taras Kačaraba a po rozhovoroch s ním a so športovým riaditeľom Glebom Platovom ma zaujala možnosť zahrať si za DAC. Potrebujem hrávať, preto si myslím, že si môžeme navzájom pomôcť. Spravil som veľmi dobré rozhodnutie a urobím všetko pre to, aby sme boli spolu úspešní. Za ten krátky čas som sa presvedčil, že sa tu budem cítiť ako doma, nakoľko aj moje rodné Mukačevo leží pri maďarských hraniciach,“ povedal po podpise zmluvy Igor Kharatin, ktorý u nás bude nastupovať s číslom 20.

„Príchod Igora je príležitosťou posilniť náš káder, nakoľko so sebou prináša veľké množstvo skúseností, ktoré nazbieral v špičkových kluboch susedných krajín, vrátane úspešného účinkovania v Lige majstrov a Európskej lige. Naši fanúšikovia si ho môžu pamätať z dresu Fradi, kde patril medzi opory v úspešnom období pod trénerom Rebrovom. Vítam ho v Dunajskej Strede a prajem mu veľa pekných chvíľ v žlto-modrom,“ vyhlásil výkonný riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Nagy Krisztián / dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies