Ivanka pri Dunaji - DAC 1:3 (0:2)

Publikované: 10. august 2017 - 10:26
Vstup do pohárovej sezóny úspešný! V 2. kole Slovnaft Cupu DAC po celozápasovej prevahe a množstve gólových príležitostí zaznamenal zaslúžený postup ďalej.

Marco Rossi poslal do pohárového stretnutia pozmenenú zostavu. Oproti poslednému ligovému zápasu sa mimo základnú jedenástku ocitli až ôsmi hráči: Macej, Šatka, Živković, Ljubičić, Vida, Pačinda, Ľupták a Šafranko. Na miesto nich dnes dostali priestor ukázať sa Száraz, Koštrna, Špiriak, Domonkos, Kontár, Moďoroši, Divković a Čmelík. Pohrozili sme už v 5. minúte, keď Čmelík poslal „ťažkú“ loptu z nádejnej pozície vedľa. Rovnako pochodil Domonkos o dve minúty neskôr. V deviatej minúte sme už otvorili skóre, Simon našiel z ľavého krídla šikovne prenikajúceho Divkovića a ten pohodovo doklepol loptu do opustenej brány - 0:1. V ďalších minútach pohrozil Čmelík hneď trikrát, Madeja však bol pozornejší. V 16. minúte hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde Davis. V 24. minúte pohrozili aj domáci, Petruškov center zakončil hlavou Szendrei, nebol presný. Ako každý pohárový duel, tak aj dnešný mal svoje zaujímavosti - či už tesný prelet lietadiel ponad hraciu plochu, alebo zahrávanie štandardiek hlavným trénerom domáceho mužstva Paraskom. V 32. minúte Čmelík obhodil vybiehajúceho gólmana, osamotenú bránu však z vyše 30 metrov netrafil. V 38. minúte sme sa radovali z ďalšieho presného zásahu, po faule na Domonkosa poslal Davis z bieleho bodu tvrdú strelu priamo do stredu bránu, kým Madeja kryl jej ľavú časť - 0:2. Keďže v závere polčasu loptu po rohovom kope nevedeli doklepnuť do brány Huk a ani Šatka, tak sme ho ukončili zaslúženým vedením 2:0.

Druhý polčas začal s dvomi zmenami v našej zostave. Duel sa skončil pre Huka a Davisa, kým na ich miesta nastúpili Šatka s Kosorinom. Aj druhú polovicu stretnutia sme začali gólom, Divković sa dostal do pokutového územia, loptu posunul voľnému Čmelíkovi a náš aktívny krídelník ju s ľahkosťou dopravil do prázdnej svätyne - 0:3. Nasledovali hneď dve nevyužité tutovky na našej strane, najprv v 55. minúte nastrelil Moďoroši z tisícpercentnej príležitosti len do bočnej siete a rovnako pochodil aj Čmelík po individuálnom uvoľnení. Po hodine hry Moďoroši opäť zahodil nemožné, keď po dobrej prihrávke od Čmelíka opečiatkoval len brvno. Aj v ďalších minútach sme kontrolovali priebeh hry a navyše sme si vytvorili aj ďalšie šance na gól. Neuspel Šafranko so snahou zakončiť popod Madeja a ani najaktívnejší Čmelík nedokázal hneď dvakrát pretasiť umiestnený pokus k rozvlneniu siete. V 77. minúte sa krásnym gólom podarilo rozjasať domáce publikum Mušinskému, ktorý napriahol z vyše dvadsiatich metrov, šikovne umiestnenú strelu Száraz nedokázal vytlačiť - 1:3. Záver stretnutia sme si bezpečne ustrážili, a tak sme sa po záverečnom hvizde mohli radovať z postupu do tretieho kola Slovnaft Cupu.

Misia splnená! Ivanka pri Dunaji je vyradená, kým nás čaká v septembri tretie kolo Slovnaft Cupu. V prvom rade však musíme preladiť opäť na ligu. V najbližšom kole cestujeme na pôdu nášho najväčšieho rivala, na trávnik Slovana Bratislava, s ktorým sa stretneme v nedeľu 13.8. o 18:30.

FK SLOVAN Ivanka pri Dunaji - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:3 (0:2)