Back to top

Jubilejné otvorenie letnej sezóny v Thermalparku

Publikované: 25. jún 2023 - 11:22
Termálne kúpalisko v Dunajskej Strede po prvýkrát otvorilo svoje brány pred 50 rokmi, v roku 1973. V rámci osláv jubilea v piatok oficiálne otvorili tohtoročnú letnú sezónu.
Jubilejné otvorenie letnej sezóny v Thermalparku

Riaditeľ Thermalparku Gábor Somogyi povedal, že dúfa, že aktuálne veterné počasie nebude typické pre túto sezónu.

"Som presvedčený, že sú pred nami teplé dni a práve otvárame takú letnú sezónu, ktorá náležite oslávi skutočnosť, že termálne kúpalisko svojich hostí víta už 50 rokov," zdôraznil a dodal, že za uplynulé polstoročie kúpalisko privítalo státisíce spokojných návštevníkov.

József Berényi, vicežupan Trnavského samosprávneho kraja, si v úvode svojho príhovoru zaspomínal, že už ako veľmi malé dieťa navštevoval dunajskostredské kúpalisko. Vyjadril radosť z toho, že Thermalpark, ktorí obľubujú nielen obyvatelia Žitného ostrova, ale aj širšieho regiónu a dokonca aj zo zahraničia, v tohtoročnom jubilejnom roku otvára ďalšiu sezónu. „Na úrovni kraja sme vypracovali podporný systém pre cestovný ruch a gastrosektor, ktorý pomáha združeniam cestovného ruchu. Som rád, že riaditeľ Gábor Somogyi a Zoltán Hájos ako primátor a zástupca župy mimoriadne aktívne využívajú dostupné nástroje a to vhodným a užitočným spôsobom,“ povedal vicežupan.

Ďalej uviedol, že v záujme ďalšieho rozvoja sa okrem vlastných zdrojov snažia získavať aj prostriedky z Európskej únie, keďže pre kraj je vodná turistika dôležitá, popri Dunaju a Váhu teda aj termálne kúpaliská.

Kúpalisko oslavujúce 50. výročie a Gábora Somogyiho pozdravil aj Ján Ducko, podpredseda Slovenskej asociácie campingu a caravaningu. Ako povedal, mal veľkú radosť pri pohľade na množstvo hostí a samozrejme aj pri pohľade na rozvoj a návštevnosť kempingu, pretože si uvedomuje, že na dosiahnutie toho všetkého bola potrebná práca mnohých ľudí. Pri príležitosti výročia odovzdal Gáborovi Somogyimu pamätnú plaketu, pričom v mene SACC poďakoval za doterajšiu spoločnú prácu; do budúcnosti zaželal Thermalparku veľa úspechov a spokojných návštevníkov.

Slávnostné otvorenie sezóny okorenila tanečná produkcia Baila Cumbia. O hudobné spestrenie sa postarali DJ Vinnie Lonely a PJ Groove Guru.

-rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies