Back to top

Jubilejný deň detí, ktorý neprekazil ani dážď

Publikované: 5. jún 2023 - 10:14
Plejádu detí a ich rodičov, ktorí zavítali do Spoločenského domu v Malom Blahove, náhly výdatný dážď neodradil. Vnútri spoločenského domu aj na jeho dvore sa v nedeľu popoludní uskutočnil príjemný a milý deň detí.
Jubilejný deň detí, ktorý neprekazil ani dážď

Občianske združenie Sikabony síce prvýkrát zorganizovalo deň detí pred jedenástimi rokmi, tento rok bol z dôvodu jedného vynechaného roka desiatym v poradí. Ako povedali viacerí z organizátorov a následne potvrdil aj predseda združenia Michal Fodor, toto podujatie si nepamätá podobné nebeské požehnanie vo forme dažďa. Viac ako stovka návštevníkov sa však hustým dažďom nedalo odradiť. Osem prítomných remeselníkov a dvaja maliari na tvár veru nemali veľa času na oddych, záujemcovia ich plne zamestnali.

Popoludňajší dážď neskôr utíchol až ustal, čo okamžite vyviedlo deti spod stanu na skákací hrad a k zručnostným hrám. Následne sa v spoločenskom dome vynikajúco zabavili na koncerte kapely Glamour.

Popri dobrej zábave nezostali prázdne ani brušká, keďže palacinkári neprestávali piecť dobroty počas celého popoludnia.

Michal Fodor tiež prezradil, že pred letnými prázdninami, 24. júna, budú na dvore spoločenského domu čakať malých i veľkých s atraktívnym programom: o priazeň prítomných budú v poslednú júnovú sobotu súťažiť jedlá pripravované na otvorenom ohni a domáce zákusky.

Text a foto: Vince Rózsár

Toto ste už čítali?

Cookies