Back to top

K pendlerom, ktorí nestihli testovanie, pristúpi polícia individuálne

Publikované: 9. december 2020 - 9:49
Pendleri, ktorí z objektívnych dôvodov nestihli podstúpiť antigénový test a naplniť tak ustanovenie vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, by mali mať predsa len možnosť vstúpiť na územie SR. Polícia bude posudzovať špecifiká jednotlivých prípadov.
K pendlerom, ktorí nestihli testovanie, pristúpi polícia individuálne

„V snahe zohľadniť schopnosť pendlerov reagovať na uvedené zmeny vo vyhláške ÚVZ budú príslušníci Policajného zboru do piatkovej polnoci pristupovať individuálne k osobám, ktoré vstúpia na územie SR a ktoré hodnoverným spôsobom zdôvodnia nemožnosť zabezpečiť vykonanie testu na ochorenie COVID-19, a teda sa nebudú vedieť preukázať negatívnym výsledkom," uviedla hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová. „Po tomto termíne budú kontroly na hraniciach náhodné," dodala.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus (SaS) médiá informoval, že policajti majú tých, ktorí si z objektívnych dôvodov nestihli test zrealizovať, na územie SR pustiť.

„Budú pustení s cieľom podľa možnosti bezodkladného zrealizovania testu na niektorom z mobilných odberových miest," uviedol Klus. „Od soboty, 12. decembra, 00:01, už bude nevyhnutné mať takýto test so sebou," zdôraznil.

Od pondelka sa musia negatívnym testom na ochorenie COVID-19 vedieť preukázať na hraniciach aj pendleri. Nesmie byť starší ako 14 dní. Podľa aktualizovanej vyhlášky ÚVZ SR, s účinnosťou od utorka, bude akceptovaný aj antigénový test vykonaný mimo územia SR.

Pod pojmom osoby pravidelne prekračujúce hranice SR sa rozumie slovenskí aj zahraniční pendleri, občania SR žijúci v pohraničí susedných štátov, žiaci a študenti, osoby starajúce sa o svojich blízkych, osoby, ktoré obhospodarujú pôdu do desať kilometrov od hraníc, umelci a ďalší pracovníci v sektore kultúry, ktorí majú výnimku z domácej izolácie a následného testovania. Kompletné znenie aktualizovanej vyhlášky je na webe Ministerstva vnútra SR.

zdroj: ma7.sk/teraz.sk

Toto ste už čítali?

Cookies