Nachádzate sa tu

Kalmár Zsolt: Každý futbalista trénuje preto, aby sa dostal do reprezentácie

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, október 19 - 11:17 | Správy DAC
Podľa maďarského stredopoliara DAC zajtra musí hrať svoju hru, to je cesta za tromi bodmi.
Kalmár Zsolt: Každý futbalista trénuje preto, aby sa dostal do reprezentácie

Aká bola reprezentačná prestávka z tvojho pohľadu?

„Nevydarila sa podľa našich predstáv, ale našlo sa v nej aj veľa pozitív. V Grécku sme podali dobrý výkon, minimálne remízu sme si zaslúžili. Žiaľ, nevyšlo to. Do Estónska sme cestovali s jednoznačným zámerom vyhrať, ale ani tam sa nám nepodarilo získať tri body. Verím tomu, že vo zvyšných dvoch zápasoch dosiahneme lepšie výsledky. To je cieľ, na ktorý sa musíme zamerať.”

Máloktorým hráčom sa naskytne príležitosť počúvať hymnu v reprezentačnom drese, stojac na ihrisku. Aký je to pocit?

„Vynikajúci, veď každý futbalista maká a trénuje práve kvôli tomu, aby sa dostal do reprezentácie.”

Ako sa ti páčil stredajší Deň otvorených dverí? Chodil si v detstve na podobné akcie?

„Nečakal som, že budeme mať toľko návštevníkov. Som veľmi rád, že ľudia boli na nás zvedaví v takom hojnom počte a verím, že aj proti Podbrezovej budeme hrať pred vypredaným hľadiskom. Keď som bol malý, v Győri ETO mali podobnú akciu, ktorá sa mi tiež veľmi páčila. Veľa sme sa nasmiali a stretol som viacerých svojich známych.”

Už zajtra pokračuje ligová súťaž. Privítame Podbrezovú, ktorú sme v úvodnom kole porazili gólom z nadstaveného času. Aký zápas očakávaš?

„Nastúpime proti vynikajúcemu mužstvu. Po víťazstve u nich som nepredpokladal, že ukážu taký výrazný progres. Odvtedy doma neprehrali, dokonca porazili viacerých silných súperov. Očakávam veľmi náročný súboj, ale ak budeme hrať svoju hru, tak udržíme tri body doma.”

Zdroj: fcdac.sk