Karatisti Karate klubu IPPON a ich úspešný víkend v rumunskej Oradei

Publikované: 24. máj 2023 - 13:45
Medzi 18. až 21. májom sa v rumunskom meste Oradea uskutočnil 2. ročník Majstrovstiev sveta v Shito ryu karate a kobudo a 9. ročník Majstrovstiev Európy v Shito ryu karate a kobudo. Pretekári Karate klubu IPPON Dunajská Streda obstáli vynikajúco v oboch súťažiach, dosiahli výborné umiestnenia a domov si priniesli medaily.

Vedúci klubu Tibor Csiba na svetovom šampionáte, ktorý sa konal vo štvrtok a piatok, predstavil v kategórii seniorov +55 rovnako v disciplínach kata aj kobudo cvičenia ohodnotené zlatom. Na prvom mieste v kata medzi 10-11-ročnými skončil Markó Kocsis. Bronz si tentoraz vybojoval Dávid Csiba v cvičení s kobudo bo a 5. miesto v kata medzi 10-11- ročnými Marian Jakóczi. Kinga Czajlik sa môže pochváliť dvomi piatymi miestami (v kata aj v kumite do 37 kilogramov) medzi 10-11-ročnými.

V sobotu a nedeľu si členovia klubu vyslúžili ďalšie medzinárodné medaily a umiestnenia, tentoraz na Majstrovstvách Európy.

V kata a kobudo bo vekovej kategórie 55+ Tibor Csiba opäť nenašiel premožiteľa. Striebornou medailou odmenili cvičenie kobudo bo Dávida Csibu. Markó Kocsis a Kinga Czajlik rovnako obsadili 2. miesto v kata medzi 10-11-ročnými. Následne Kinga ešte dosiahla 7. miesto v kumite -37 kg. V kata medzi 10-11- ročnými skončil na 7. mieste aj Marian Jakóczi.

Dvaja dospelí členovia klubu, Tibor a Dávid Csiba, popri účasti na majstrovstvách absolvovali aj rozhodcovské skúšky. Získali licencie rozhodcu pre kumite a rozhodcu B pre kata.

Karatisti IPPON opäť dokázali, že vytrvalosť sa vypláca.

Gratulujeme k úspešným výsledkom. Prajeme veľa zdravia a ďalšie skvelé výkony v budúcnosti!