Back to top

Karneval na ľade

Publikované: 20. február 2017 - 11:34
Umelá ľadová plocha v rámci „Zimných dní športu“ privítala 17. februára 2017 deti zo základných škôl na tradičnom „Karnevalom na ľade“, ktoré zorganizoval Klub rekreačnej telesnej výchovy a športu v spolupráci Olympijským Klubom Žitného ostrova.

Toto podujatie možno nazvať tradičným, keďže sa uskutočnil jubilejný 20. ročník, ktorého sa zúčastnilo vyše 125 žiakov za pomoci organizátorov, pedagógov a rodičov. Naše mesto sa môže pochváliť touto, na Slovensku ojedinelou a atraktívnou akciou, ktorej autorkou je neúnavná a dobrou náladou nabitá pani Helenka Czafíková, predsedkyňa klubu RTVŠ. Touto cestou sa v mene klubu poďakovala za ústretový prístup Mestského úradu Dunajskej Stredy a rovnako aj celému kolektívu pracovníkov, ktory sa stará o ľadovú plochu a tým umožnili usporiadať túto akciu, ktorá prispieva ku krásnej a osožnej veci — k pohybu za zdravím.

Zábavné hry sa začali fašiangovým sprievodom detí v maskách a pokračovali súťažnými disciplínami na sankách, tanieroch či doskách a rýchlostné preteky. Na záver sa vyhodnotili masky, triedy obdržali účastnícke diplomy a rôzne sladkosti od sponzorov a organizátorov.

Toto ste už čítali?

Cookies