Back to top

Kdeže lanské časy sú?

Publikované: 6. február 2016 - 18:30
Po celodennom cestovaní v sobotu mužstvo absolvovalo prvý dvojfázový tréning herného sústredenia. Prvý deň pobytu v Turecku poznačilo studené a veterné počasie.

Ako sa veci dokážu za rok zmeniť! Vlaňajšie zimné sústredenie absolvoval DAC na rovnakom mieste, presne dvanásť mesiacov dozadu. Kde však tie lanské teplé, slnečné časy sú? Počas oboch dnešných tréningov sa do veterného a studeného počasia výborne hodili aj pribalené zimné bundy.

Za uplynulý rok sa však toho pomenilo podstatne viac. Bezpečnostná situácia vo svete poznačila aj tureckú riviéru. Hoci táto oblasť krajiny polmesiaca je všeobecne považovaná za bezpečnú, oproti minulej zime sa tu v tomto prípravnom období vystrieda o približne 110 mužstiev menej. Napriek tomu nie sme v hoteli Miracle jediní, okrem DAC-u sa tu pripravuje napríklad aj FK Sarajevo či bieloruská Belshina Bobrujsk.

Nielen s nimi sa striedame v tréningových priestoroch hotela, ktoré má päť futbalových ihrísk. Z toho tri v pár kilometrov vzdialenom športovom komplexe (v ňom žlto-modrí trénovali doobeda) a dve priamo pri budove. Tam sa uskutočnil popoludňajší tréning, po ktorom čakali hráčov ešte stabilizačné cvičenia v posilňovni hotela.

Mužstvo má pred sebou náročné dni, tréner Marić na každý deň naplánoval po dva tréningy. Výnimkou sú len zápasové dni - utorok, štvrtok a sobota. „Po prvom bloku prípravy teraz nasleduje ďalšia fáza, ktorá bude prebiehať v tomto skvelom prostredí, s výbornými plochami. Počasie bolo dnes troška veterné, ale od zajtra by sa malo aj to zlepšiť. V nasledujúcom období chceme zapracovať na taktických veciach, cieľom je vylepšiť hru bez lopty aj s loptou, nacvičiť automatizmy. Štart ligy sa blíži, o tri týždne tu máme prvé kolo. Domov sa chceme vrátiť svieži a nabudení, aby sme boli na prvý zápas maximálne pripravení,“ povedal tréner DAC-u Tomislav Marić.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies