
„Sú tu mnohé iné choroby, ktorými ľudia trpia, a nemajú na výber. Poberajú štandardnú PN, preto sme sa rozhodli vrátiť túto dávku na štandardnú úroveň,“ oznámil premiér s tým, že dnes sa už v podstate všetci dokážu chrániť pred koronavírusom. „Máme tu vakcínu, sme úplne v inej situácii, preto tá PN bude zrovnoprávnená pre všetkých,“ objasnil zámer.
Pandemické nemocenské sa vypláca všetkým poistencom od prvého dňa PN. Jeho výška je 55 percent denného vymeriavacieho základu.
Klasické nemocenské sa v prvých troch dňoch dočasnej pracovnej neschopnosti vypláca do výšky 25 percent denného vymeriavacieho základu a od 4. dňa dosahuje 55 percent tohto základu. „Teraz je dôležité urobiť to, čo je správne a zodpovedné. Potrebujeme poraziť covid, prudkú stúpajúcu vlnu. Akékoľvek nedodržiavanie pravidiel poškodzuje každého ďalšieho človeka,“ dodal Heger na margo nových pravidiel s tým, že podrobnosti sa verejnosť ešte len dozvie.
ma7.sk/cas.sk
Toto ste už čítali?
TTSK: Krajskí poslanci jednohlasne schválili rozpočet na rok 2026, prioritami župy budú zdravotníctvo, sociálna starostlivosť a mosty
Rozpočet kraja, schválený všetkými 35 prítomnými...
Víkendová uzávera diaľnice D1 pri Bratislave sa odkladá
Národná diaľničná spoločnosť ruší avizovanú uzáveru...
