Nachádzate sa tu

Koronavírus: Ľuďom, ktorí sa neboli testovať, prišla SMS s výsledkom. Ministerstvo to vysvetľuje

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, október 1 - 14:50 | Pre verejnosť
Ministerstvo zdravotníctva na tieto prípady zareagovalo a píše, že ľudia majú tendenciu o tom špekulovať a následne spochybňovať celý systém testovania. Takéto prípady rezort preveroval s Národným centrom zdravotníckych informácií.
Koronavírus: Ľuďom, ktorí sa neboli testovať, prišla SMS s výsledkom. Ministerstvo to vysvetľuje

Stáva sa, že ľudia občas urobia preklepy pri zadávaní svojho telefónneho čísla, argumentuje ministerstvo. Preto sa môže stať, že SMS-ka príde na číslo niekoho iného.

„Ak by vám náhodou prišla SMS-ka s negatívnym výsledkom testu a na teste ste neboli, stačí to jednoducho ignorovať. My sa za chybu ospravedlňujeme, vy môžete byť v kľude,“ uviedol ministestvo zdravotníctva na svojom Facebooku.

Ak by vám náhodou prišla SMS-ka s pozitívnym výsledkom testu a na teste ste neboli, bude vám následne telefonovať Úrad verejného zdravotníctva, s ktorým si vysvetlíte, že sa pravdepodobne stala chyba pri zadávaní čísla. Úrad potom dohľadá osobu, ktorej daný test prislúcha.

„V každom prípade, nie je dôvod vytvárať hneď konšpiračné teórie. Systém rozposiela SMS-ky automaticky, pri vysokom počte testov sa chyby a preklepy stávajú. Mrzí nás to, aj preto sa snažíme podobné situácie objasniť aj týmto spôsobom,“ dodalo ministerstvo.

forrás: ma7.sk/aktuality.sk