Back to top

Kraj zorganizoval už 14. ročník Župnej olympiády, súťažilo na nej 700 stredoškolákov

Publikované: 2. máj 2022 - 15:05
Trnavský samosprávny kraj v spolupráci so župnými strednými školami zorganizoval už 14. ročník Župnej olympiády stredoškolskej mládeže. Podujatie sa konalo 28. a 29. apríla 2022 v športovej hale v Trnave a na športoviskách župných stredných škôl. Študentky a študenti z 37 stredných škôl súťažili v 8 disciplínach, medzi ktorými bola atletika, basketbal, volejbal, florbal, stolný tenis či silový päťboj.
Kraj zorganizoval už 14. ročník Župnej olympiády, súťažilo na nej 700 stredoškolákov

„Po dvojročnej prestávke spôsobenou pandémiou ochorenia Covid-19 sme zorganizovali ďalší ročník Župnej olympiády stredoškolskej mládeže. Som rád, že sa na nej predstavilo takmer 700 talentovaných stredoškolákov, ktorí boli úspešní v okresných kolách. Videli sme kvalitné športové výkony v skvelej atmosfére a duchu fair-play. Som presvedčený, že v budúcnosti budeme o týchto mladých talentoch počuť aj na profesionálnej úrovni,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Víťazom dievčenského turnaja v basketbale sa stal tím Spojenej školy Jána Bottu v Trnave, najlepším chlapčenským družstvom bol tím zo škôl z trnavského okresu. Vo volejbale v kategórií dievčat zvíťazil tím Gymnázia Ladislava Novomestského zo Senice a medzi chlapcami tím Gymnázia M.R. Štefánika zo Šamorína.

„Potešilo ma, že som tu videl stovky talentovaných študentov, ktorí na sebe denne pracujú a venujú sa niektorému zo športov. Z vlastných skúseností môžem povedať, že pokiaľ človek na sebe roky pracuje, dokáže sa dostať na profesionálnu úroveň. Oceňujem, že trnavská župa podporuje a motivuje športovcov štipendiami za ich dosiahnuté úspechy, a vytvára vhodné podmienky vo forme výstavby a rekonštrukcií športovísk v kraji,“ uviedol bývalý kladivár Libor Charfreitag.

Trnavská župa v minulom roku začala s realizáciou rozsiahleho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry, ktorá sa nachádza pri stredných školách vo všetkých siedmich okresoch. Na výstavbu a modernizáciu 13 telocviční a vonkajších športovísk kraj vyčlenil viac ako 7 miliónov eur.

TTSK

Toto ste už čítali?

Cookies