Kristián Koštrna: Chcel som len trafiť bránku

Publikované: 12. september 2019 - 11:00
Najkrajší moment utorňajšieho prípravného stretnutia predviedol kapitán nášho mužstva.

DAC si v utorok v druhom prípravnom stretnutí počas septembrovej reprezentačnej prestávky zmeral sily so slovenskou reprezentáciou do 21 rokov. Žlto-modrí síce viedli 2:0 i 3:2, no zápas napokon skončil zmierlivo 3:3. Po víťazstve 3:2 nad MTK Budapešť z minulej stredy to bol teda ďalší zápas bohatý na góly.

Divákom v MOL Aréne predvčerom hráči ponúkli viacero pekných momentov, pričom ten najkrajší sa zrodil na začiatku 23. minúty. Po rohovom kope Andreja Fábryho odvrátil Herc loptu pred šestnástku, kam si nabehol Kristián Koštrna a volejom parádne namieril pod brvno. Bol to skutočne výstavný kúsok! „Myslím si, že taký pekný gól som ešte nikdy nestrelil. Nedá sa povedať, že som to chcel spraviť presne takto. Chcel som len napáliť loptu na bránku,“ priznal s úsmevom po záverečnom hvizde.

Nech je ako chce, tento zásah určite nebude chýbať v našej koncoročnej ankete o Gól roka.

Dvadsaťpäťročný pravý obranca strávil v utorok na ihrisku len prvých 45 minút. „Tak sme sa dohodli s trénerom Hyballom, keďže v sobotu nás čaká ligový zápas. Som rád, že príležitosť dostali viacerí z našich mladých hráčov. Súboj v Senici bude pre nás veľmi dôležitý a hoci je súper posledný v tabuľke, určite nás tam nečaká nič jednoduché. Musíme byť od prvej minúty plne koncentrovaní,“ povedal kapitán a druhý najstarší hráč mužstva, ktorého meno sa pred aktuálnym asociačným termínom objavilo v širšej nominácii slovenského reprezentačného trénera Pavla Hapala.

Pozrite si Koštrnov utorňajší krásny volej z troch rôznych uhlov!