Nachádzate sa tu

Kristopher Vida by sa rád vrátil do pohárovej Európy už o rok

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, august 3 - 12:20 | Správy DAC
Maďarský ofenzívny hráč strelil svoj prvý gól v Európskej lige, veľa radosti mu však nepriniesol.
Kristopher Vida by sa rád vrátil do pohárovej Európy už o rok

„Samozrejme, gól potešil, ale nie som príliš šťastný, pretože sme prehrali 4:1. S tým teda vôbec nemôžeme byť spokojní,“ povedal krátko pred odletom z Minska Kristopher Vida. V 73. minúte včerajšieho stretnutia strelil po Hercovej nezištnej prihrávke svoj prvý gól v Európskej lige, ktorým stanovil konečné skóre odvetného duelu.

Strieborný tím minulej sezóny bieloruskej najvyššej súťaže postúpil do 3. predkola po dvoch víťazstvách a celkovým skóre 7:2. Herne však - hlavne pri spomienke na domáci zápas - nebol medzi mužstvami taký výrazný rozdiel. „Viac sme mali vyťažiť hlavne z prvého zápasu. V Minsku by sme mali podstatne ľahšiu úlohu, keby sme v ňom dosiahli lepší výsledok. Takto sme štartovali z náročnej pozície a vývoj dvojzápasu sa nám už nepodarilo zvrátiť.“

Na oddych niet veľa času, už v nedeľu nasleduje ligové derby v Nitre. Mužstvo teda nemusí čakať na ďalšiu príležitosť vylepšiť si náladu. „Musíme vyhrať. Odteraz sa koncentrujeme už len na ligu a Slovenský pohár. Ideme ďalej, Európska liga je minulosťou, ale verím, že o rok sa do nej vrátime,“dodal 23-ročný legionár, ktorý sa v prvých dvoch kolách Fortuna ligy dvakrát zapísal na streleckú listinu.

Zdroj: fcdac.sk