Kristopher Vida: Splnili sme prianie fanúšikov

Publikované: 28. február 2017 - 12:09
Pred zápasom si prevzal ocenenie za druhé miesto v hlasovaní o gól jesene 2016, potom prispel k hladkému víťazstvu nášho tímu presným zásahom aj asistenciou. Sobotňajšie stretnutie DAC-Prešov (5:0) hodnotí Kristopher Vida.

„Bolo fajn hrať opäť na domácom štadióne. Príjemne ma prekvapilo druhé miesto v hlasovaní o gól jesene a teším ma aj to, že na víťazný gól som prihrával ja. Ďakujem za veľké množstvo hlasov a Žilemu (Živković) gratulujem k víťazstvu. Čo sa týka sobotňajšieho stretnutia, rýchly úvodný gól nám veľmi pomohol, vďaka nemu sme zápas dostali pod kontrolu. Pravda, po vedúcom góle naša hra mierne upadla, ale i tak sme mohli do polčasu ešte dva-trikrát trafiť do siete. Žiaľ, nepodarilo sa a tréner nám to aj cez polčas vyčítal. Upozornil nás, že tento výsledok je nebezpečný a chcel, aby sme sa v druhom polčase pokúsili čím skôr zvýšiť náskok. Nastúpili sme maximálne koncentrovaní, čo prinieslo ovocie v podobe lepšieho zakončenia a dotiahnutia akcií do gólového konca.

Druhý gól bol dôležitý, pretože my sme sa po ňom ukľudnili kým súper sa dostal do veľmi ťažkej pozície. Potom sa podarilo skórovať aj mne. Som šťastný, že som opäť trafil na domácom ihrisku. V poslednej dobe som si aj na tréningoch všímal, že lopty po centroch prechádzajú na vzdialenejšiu žrď. Rovnaký gól som strelil aj na predzápasovom tréningu: po krížnom centri som už len doklepol loptu do brány. To mi vyšlo aj v zápase, bol som včas na správnom mieste, stačilo len nastaviť nohu. Našťastie, sieť bránky zachytila aj mňa (smiech). Bol to fantastický pocit. Po treťom góle sa už zápas podobal viac na galapredstavenie. V stredu som bol s Gergőm Kocsisom na stretnutí s fanúšikmi, kde odznelo práve takéto prianie: chceli by raz zažiť zápas, ktorý bude mať nádych galapredstavenia. Veľmi sa teším, že sme ich prianie naplnili hneď v prvom domácom zápase.

Atmosféra bola fantastická, presne ako sme očakávali. Výborné počasie prilákalo veľa ľudí, ktorí vytvorili atmosféru typickú pre našu arénu. Sme veľmi radi, že nám fandilo toľko fanúšikov, majú veľký podiel na tom, že sme odohrali taký výborný zápas. Už sa nevieme dočkať chvíle, keď bude hotový celý štadión a bude nás môcť podporovať ešte viac fanúšikov,“ povedal Kristopher Vida, momentálne so štyrmi gólmi druhý najlepší strelec nášho mužstva.