Back to top

Lacné bývanie, obrovská pomoc

Publikované: 30. december 2015 - 21:41
S malou investíciou a vynaloženou energiou vieme pomôcť tým štvornohým priateľom, ktorí z nejakého dôvodu musia prezimovať vonku.
Lacné bývanie, obrovská pomoc

Aby sme našli túlavú mačičku alebo opusteného psíka, nemusíme dlho hľadať ani v našich uliciach.  O zvieratkách, žijúcich medzi panelákmi sa často starajú dobré duše, ktoré kosti a zvyšky jedál nevyhodia, ale nakŕmia tieto úbohé stvorenia. Keď chceme im poskytnúť viac pomoci, spravme to s vyrobením zimného prístrešia. 
Opustené mačiatká, žijúce v Ružovom háji už dostali jednu krásnu búdu na prezimovanie, a veríme, že pribudnú k nej aj ďalšie.
Nepotrebujeme k tomu nič viac, len prázdnu krabicu (zdarma zoženieme v obchodoch), jedno hrubšie alebo dve tenšie vrecká na smeti, približne dva metre dlhú, širšiu lepiacu pásku a malý sáčok sena (dostať v obchodoch, stojí približne jedno euro). Prípravu teraz nebudeme rozoberať, lebo na webe nájdete kopu takých videí, kde je opísaný a znázornený každý jeden krok. Fantázii sa medze nekladú, a nemusíte byť remeselníkom aby ste za pol hodiny vyrobili malé potešenie pre na to odkázané zvieratká.
Je to pre nich veľká pomoc, pre nás malá investícia, tak prečo by sme nepomohli?

Foto a text: rovin

 

Toto ste už čítali?