Back to top

Ladislav Almási pokračuje v DAC

Publikované: 4. júl 2024 - 11:26
Rodák z Dunajskej Stredy prichádza z českého Baníka Ostrava na ročné hosťovanie s opciou na ďalšie tri sezóny.
Ladislav Almási pokračuje v DAC

V sezóne 2024/2025 Niké Ligy si opäť oblečie žlto-modrý dres náš odchovanec Ladislav Almási, ktorý s naším klubom podpísal zmluvu na hosťovanie do leta 2025. Príchod dvadsaťpäťročného útočníka Baníka Ostrava je spájaný aj s prípadnou opciou na prestup.

Almási sa narodil 6. marca 1999 a vyrastal v Dunajskej Strede. Mal šesť rokov, keď začínal s futbalom v DAC, kde v rokoch 2005 až 2016 pôsobil v mládežníckych tímoch. Medzi seniormi debutoval v mužstve Senice, ale neskôr sa vrátil do svojho materského klubu. Hral na hosťovaní v Šamoríne a potom v Petržalke. V roku 2020 prestúpil do Ružomberka. V oranžových farbách nastúpil v 21 zápasoch a strelil 8 gólov. V roku 2021 prestúpil na hosťovanie do ruského tímu Achmat Groznyj. Po krátkom pôsobení na Východe ešte v tom istom roku podpísal zmluvu s Baníkom Ostrava, účastníkom najvyššej českej súťaže. Za baníkov v 68 zápasoch strelil 23 gólov. Tohtoročnú jar začal na hosťovaní v Osijeku, ale v budúcej sezóne si opäť oblečie známy žlto-modrý dres. Tento 196 centimetrov vysoký útočník bol 9-krát členom slovenskej reprezentácie.

„Odkedy som opustil DAC, precestoval som niekoľko krajín, hral futbal vo viacerých ligách, takže teraz sa vraciam s množstvom skúseností. Oba kluby sa dohodli na ročnom hosťovaní s opciou. Som rád, že sa podarilo zrealizovať prestup a teraz sa môžem naplno sústrediť na futbal. Trénovať som začal v Ostrave a v posledných dňoch trénujem individuálne. Do prvého súťažného zápasu zostávajú ešte tri týždne, dúfam, že dovtedy sa dostaneme do ešte lepšej formy. Mám pred sebou aj osobne, aj čo sa týka tímu len tie najvyššie ciele: chcem pomôcť mužstvu gólmi, pretože to je úloha útočníka. S DAC chcem ísť čo najďalej v Európe a dobre si počínať aj v lige. Som chlapec zo Žitného ostrova, celá moja rodina aj priatelia sú odtiaľto, je to pre mňa veľká vec, že tu môžem byť znova,“ povedal vracajúci sa útočník.

„Klub a Laci sa dobre poznajú. Je to chlapec z nášho mesta, z našej akadémie, z našej komunity, ktorý vie, čo znamená hrať futbal v žlto-modrom drese. Vytvoríme mu vhodné podmienky, aby mohol podávať čo najlepšie výkony, pretože sa blíži k rozhodujúcim rokom svojej kariéry. Vďaka svojim fyzickým zdatnostiam dokáže udržať loptu vpredu, spájať hru a môže byť nebezpečný v súbojoch. Prajeme mu veľa úspechov a veľa krásnych chvíľ doma!“ - privítal Almásiho opäť v žlto-modrých farbách výkonný riaditeľ klubu Jan Van Daele.

 

 

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies