Nachádzate sa tu

Lakatos môže od leta pokračovať v Nórsku

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, január 18 - 10:17 | Šport
Dunajskostredčanka, hádzanárka Lakatos Rita, ktorá hrá za ETO Győr a momentálne hosťuje vo Váci, sa môže v lete dostať do nórskeho Byasen - píše Nemzeti Sport.
Lakatos môže od leta pokračovať v Nórsku

„Ak môžeme dopomôcť tomu, aby sa stala klasickou hráčkou, tým pomôžeme aj nášmu klubu. Neverím, že by zostala u nás dlhšiu dobu, pravdepodobne sa po dvoch rokoch vráti domov" – uviedol pre Aftenposten Oddvar Aardahl, predseda Byasen, ktorý mal v pláne pôvodne trojročnú zmluvu.  

Odkedy Lakatos hrala v Győri s nórskymi legionárkami, vzala si do hlavy, že samu seba vyskúša v škandinávskej krajine.  V Byasene sa vtedy rozhodli definitívne o zazmluvnení,  keď bola koncom minulého roka s juniorským výberom v krajine a proti domácemu mužstvu sa jej darilo.  

V nórskom oddieli nebude neznámou, veď Ida Alstad bola jej spoluhráčkou v ETO. Táto  32 ročná hráčka, olympijská, svetová a európska víťazka má o Lakatos veľmi dobrú mienku:

„Rita je jednou z najsľubnejších maďarských hráčok, je schopná zaplniť viaceré pozície, som si istá, že z nej bude veľká hádzanárka" – povedala Alstad.

Zdroj: Nemzeti Sport