Back to top

Lebo čítať je dobré

Publikované: 11. marec 2016 - 8:58
Dobrú knihu si zato ešte mnohí vezmú do ruky

Toto vyhlásenie potvrdilo aj minulotýždňové podujatie Týždeň slovenských knižníc, ktoré usporiadali v Žitnoostrovskej knižnici. V tomto týždni sa každý mohol bezplatne zapísať do knižnice, vlastne to bol aj „týždeň odpustenia”, lebo nikto nemusel zaplatiť poplatok za neskoré vrátenie vypožičaných kníh. Túto príležitosť využili mnohí, veď sa do knižnice zapísalo 190 ľudí a do knižnice sa vrátilo 102 kníh.

Samozrejme, boli aj iné programy, konali sa napríklad slovenské a maďarské predstavenia a bola zahájená aj výstava grafík Evelyn Cséfalvay, ktorú si v čitárni verejnej knižnice môžu záujemcovia pozrieť do konca mesiaca. Odvozdali tiež ocenenia za rok 2015 najaktívnejšiemu detskému, mládežníckemu a dospelému čitateľovi a ocenili aj najaktívnejšieho knihovníka spomedzi profesionálnych knihovníkov.

Čítať a knihy si vypožičiavať, sa naozaj oplatí. Žitnoostrovská knižnica, ako jediná v okrese, sa v tomto roku už trinástykrát zapojí do projektu Noc s Andersenom, ktorý štartoval v roku 2001 v Českej republike s cieľom spopularizovať čítanie v kruhu mladých ľudí. Na toto podujatie, ktoré sa uskutoční 1. apríla, sú pozvaní najaktívnejší žiaci tretieho a štvrteho ročníka, ktorých v priebehu večera pasujú za knihomoľov. Súčasťou programu, ktorý momentálne ešte spresňujú, nie je len čítanie rozprávok, ale plánujú aj inú, zaujímavú zábavu pre zúčastnené deti.

Toto ste už čítali?

Cookies