Back to top

Leo Express dostal od cestujúcich už stovky návrhov na meno pre vlaky na Podunajsko

Publikované: 17. november 2023 - 10:57
Leo Express štartuje na trati Bratislava-Komárno už 10. decembra. Nasadí tu 21 nízkopodlažných jednotiek s klimatizáciou, Wi-Fi či bezbariérovými toaletami. Práve pre tieto vlaky teraz hľadá meno, ktoré vzíde z návrhov samotných cestujúcich.
Leo Express dostal od cestujúcich už stovky návrhov na meno pre vlaky na Podunajsko

Tí môžu až do konca novembra zasielať svoje nápady na pomenovanie nových vlakov prostredníctvom formulára na stránke www.leoexpress.sk. O víťazovi, ktorý ako odmenu obrdží celoročný neobmedzený lístok DunajPass v hodnote 365 € a balíček reklamných predmetov, rozhodne odborná porota. Leo Express už spustil predaj lístkov na novú trať, a okrem celoročného neobmedzeného lístka DunajPass si môžu zákazníci zakúpiť aj 7, 30 alebo 90dňové časové lístky. Cena cestovného medzi Bratislavou a Komárnom bola zachovaná na 5,25 €, tak ako boli zákazníci zvyknutí. 

Leo Express sa vydá na trať Bratislava-Dunajská Streda-Veľký Meder-Komárno so spustením nového cestovného poriadku od 10. decembra 2023. Už spustil predaj lístkov a zachoval ceny, na ktoré boli zákazníci na trati zvyknutí. Tie činili napríklad 5,25 € medzi Bratislavou a Komárnom. Nasadených bude 21 vlakových jednotiek, každá s kapacitou takmer 240 miest, z toho 140 miest na sedenie. Každý deň bude Leo Express vypravovať takmer 100 spojov. Zároveň dôjde k zahusteniu spojov a navýšeniu kapacity v špičke medzi Dunajskou Stredou, Kvetoslavovom a Bratislavou, kde budú vlaky v špičke jazdiť už v 20 minútových intervaloch. 

Meno nových nízkopodlažných jednotiek vybavených klimatizáciou, Wi-Fi či bezbariérovými toaletami bude vybrané z návrhov samotných cestujúcich. 

„Je úžasné, aký majú ľudia o trať Bratislava-Komárno záujem. Ďakujeme všetkým, ktorí dorazili na naše predstavenie vlaku 7. novembra v Bratislave a tiež všetkým, ktorí poslali svoj návrh na ich pomenovanie. V priebehu niekoľkých dní sa nám nazbierali už stovky návrhov, mnohé sú naozaj kreatívne a bude skutočne z čoho vyberať. Autor vybraného mena od nás obdrží neobmedzený časový lístok DunajPass v hodnote 365 €, s ktorým si môže užiť neobmedzené ročné cestovanie po tomto krásnom regióne s neuveriteľným množstvom turistických lákadiel, a tiež balíček reklamných predmetov,“ 

- vysvetluje hovorca Leo Express Emil Sedlařík. 

Novinka na trati – časové traťové lístky a ročné cestovanie za jedno Euro denne 

Leo Express na trati Bratislava-Komárno po novom ponúka časové traťové lístky, ktoré predstavujú optimálny variant pre pravidelné dochádzanie. Sú ideálne pre tých, ktorí niekoľkokrát týždenne cestujú do práce, školy alebo za zábavou. 

V ponuke sú časové traťové lístky na 7, 30 a 90 dní a v obmedzenom počte aj špeciálne neobmedzené časové lístky DunajPass v hodnote 365 €, ktoré umožňujú neobmedzené cestovanie počas celého roka len za jedno euro denne. Lístok je vystavený na konkrétnu trasu a obdobie a umožňuje držiteľovi neobmedzené cestovanie vlakmi po zakúpenej trase, a to v ľubovoľnom smere alebo úseku, počas celej doby platnosti lístka. Časové lístky sú určené len pre členov vernostného programu Smile Club a ich vlastníkom umožňujú využívať aj Leo Express lounge na hlavnej stanici v Bratislave. Cena cestovného bola zachovaná vo výške, na ktorú sú cestujúci zvyknutí. 

 Turistickým regiónom v srdci Európy vlakom aj na bicykli 

Jedným z cieľov Leo Express je zvýšenie turistického ruchu v oblasti Podunajska. Región je známy predovšetkým svojimi termálnymi prameňmi a kúpaliskami, za ktorými môžu turisti cestovať vlakom do Dunajskej Stredy a Veľkého Medera.  

Oblasť Podunajska je ale ideálna aj pre cykloturistiku spojenú s cestovaním nízkopodlažným vlakom, ktorý umožňuje bezproblémovú prepravu bicyklov. Okolie Komárna ponúka množstvo cyklotrás vhodných pre rodiny aj skúsených cyklistov. Z Bratislavy do Komárna sa môžu cyklisti vydať po Dunajskej cyklistickej ceste, ktorá je súčasťou európskej cyklotrasy EuroVelo 6. 

Obľúbeným výletným cieľom je aj súkromná ZOO Malkia Park neďaleko Dunajskej Stredy, ktorá je domovom najrôznejších mačkovitých šeliem. Milovníkov adrenalínu zaujme motoristický okruh Slovakia Ring v obci Orechová Potôň, kde sa každoročne konajú preteky ako FIA WTCC, FIA GT Series, ADAC GT Masters, The Grand Prix Slovensko a Alpe Adria Championship. 

TS - Leo Express

Toto ste už čítali?

Cookies