Lepšie proti odvážnym

Publikované: 23. september 2019 - 10:18
Podľa Kristophera Vidu nášmu mužstvu proti Ružomberku chýbala predovšetkým kreativita.

„Ružomberok hral nepríjemným štýlom a situáciu nám sťažilo aj to, že súper hral veľmi hlboko v defenzíve. Jednoducho sme neboli schopní preraziť ich obranu. Myslím si, že nám chýbala najmä kreativita. Tréner sa v polčasovej prestávke snažil o zmeny, krídelníkov sme vysunuli ešte viac dopredu a ja som sa dostal bližšie k hrotu, takže sme atakovali až s tromi útočníkmi. Pokúsili sme vystupňovať našu ofenzívu, ale tentoraz to nepomohlo, jednoducho sme neboli dosť kreatívni na skórovanie. Nemôžeme povedať ani to, že by sme neboli dostatočne čerství. Jednoducho, chýbalo nám niečo, aby sme si dokázali vytvoriť šance, v čom sme inokedy úspešní a ani strely nedokázali príliš ohroziť bránku. Žiaľ, momentálne sú naše výkony ako na hojdačke, hoci chceme podávať vyrovnané výkony a poraziť aj takých súperov, akým je Ružomberok. Samozrejme, hrajú inak ako napríklad Slovan, pričom nám lepšie vyhovuje súper, ktorý hrá odvážnejšie a nebráni jedenástimi hráčmi. V zápasoch, keď súper ide do vedenia, je naša situácia ešte ťažšia. Ak by bezgólový stav trval dlhšie, možno sa aj Ružomberok pokúsi streliť gól, lenže s vedomím náskoku sa mohli skoncentrovať výlučne na defenzívu. Zrejme štýl nasledujúceho súpera zo Žiliny nám sedí viac, proti nim možno budeme môcť úspešnejšie praktikovať našu hru založenú na krátkych prihrávkach. Ak sa to podarí, tak proti lídrovi tabuľky budeme mať jednoduchšiu situáciu. Včera sme dreli, spravili sme všetko pre víťazstvo, vybojovali sme jeden roh za druhým, ale lopta jednoducho nechcela skončiť v sieti. Budúci týždeň budeme potrebovať viac pre dobrý výsledok,” vyhlásil po včerajšom stretnutí DAC-Ružomberok (0:1) Kristopher Vida, s piatimi gólmi najlepší strelec nášho mužstva v aktuálnej ligovej sezóne.