Back to top

Letná príprava žlto-modrých štartuje testovaním

Publikované: 12. jún 2022 - 18:23
V pondelok sa pre väčšinu kádra končí letná dovolenka, na úvod letnej prípravy hráči absolvujú lekárske a fyzické testy.
Letná príprava žlto-modrých štartuje testovaním

Prípravu na nový súťažný ročník 2022/23 odštartujú žlto-modrí v pondelok 13. júna. Po niečo vyše dvoch týždňoch sa teda pre futbalistov A tímu DAC končí obdobie letnej dovolenky. Prvý zraz novej sezóny je naplánovaný na zajtrajšie poobedie, vzápätí sa hráči presunú do Győru. Tam ich čakajú lekárske a fyzické testy a rovnaký program platí aj pre utorok. Prvý spoločný tréning sa uskutoční v stredu.

Letná príprava bude prebiehať v domácom prostredí DAC akadémie, kde odohráme aj prvé dva prípravné stretnutia. O týždeň v sobotu 18. júna o 10.30 h privítame Pohronie a následne v stredu 22. júna si tu zmeriame sily aj s bratislavským Slovanom. Súper na sobotu 25. júna je ešte v štádiu riešenia. Generálku absolvujeme vo štvrtok 30. júna v MOL Aréne proti Paksi FC, ktorý ukončil jar na 6. mieste maďarskej NBI a zahral si aj finále pohára.

Prvým súťažným vystúpením nášho mužstva v nadchádzajúcej sezóne bude úvodné stretnutie 1. predkola Konferenčnej ligy, ktoré odohráme vo štvrtok 7. júla. Súpera spoznáme počas utorňajšieho žrebu so začiatkom o 14.00 h. Do Fortuna ligy vstúpime tretieho júlového víkendu, pravdepodobne v nedeľu 17. júla.

Na štarte letnej prípravy už budú chýbať Martin Vantruba a Thibaud Verlinden, ktorí klub opustili, ako aj Luciano Vera. Argentínsky obranca zamieril na hosťovanie do rodnej krajiny. Osmička reprezentantov (Cesar Blackman, Eric Davis, Andrejs Ciganiks, Nikola Krstović, Sainey Njie, Matúš Malý, Sebastian Nebyla a Daniel Veszelinov) sa pripojí k spoluhráčom neskôr, v dňoch 20. až 22. júna. Prípravu s mužstvom začne Martin Rymarenko, navrátilec z hosťovania v Ružomberku.

Oznam pre médiá: pred prvým spoločným tréningom v stredu 15. júna 2022 bude mužstvo k dispozícii zástupcom tlače. Presný čas a ďalšie informácie doplníme neskôr.

Plán letnej prípravy DAC 1904:

13. júna, pondelok: začiatok prípravy, DAC akadémia
18. júna, sobota, 10.30 h: DAC-Pohronie (DAC akadémia)
22. júna, streda: DAC-Slovan (DAC akadémia)
25. júna, sobota: súper v štádiu riešenia
30. júna, štvrtok: DAC-Paks (MOL Aréna)

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies