Nachádzate sa tu

Letný kultúrny program už dostáva obrysy

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, jún 25 - 10:07 | Kultúra
Vypredaným programom – síce v súčasnosti to znamená sedenie na každom druhom mieste – kultúrny život v Mestskom kultúrnom stredisku Benedeka Csaplára ožil. Čo môžeme očakávať v najbližšej budúcnosti? - pýtali sme sa riaditeľky centra Tímey Takács.
Letný kultúrny program už dostáva obrysy

Kolobeh podujatí v kultúrnom stredisku sa začal predstavením Festivalu záhradnej víly (Tündérkert) a úžasnou hrou Gabi Gubás. „Súčasné opatrenia síce ešte stále obmedzujú možnosti, na druhej strane nemôžme vedieť, čo prinesie budúcnosť, preto sa snažíme plánovať tak, aby sme naše programy mohli s čo najväčšou pravdepodobnosťou uskutočniť“ - povedala riaditeľka.

Na jeden, po viac týždňov pokračujúci program, si návštevníci síce zvykli nie v centre, ale tento rok 11 ročná Hudba na nádvorí bude tiež v Csaplári, presnejšie na jeho vonkajšom pódiu. V druhý júlový týždeň, vo štvrtok začínajúci cyklus, bude sústredený okolo Lehárových operiet. Okrem zmeny miesta sa mení aj začiatok podujatia, na 8. hodinu večer, aby bol v súlade s Dunajskostredským letom od polovice júla až do konca augusta. Takto dva rôzne termíny nebudú rušiť obecenstvo, ľahko si zapamätajú, že vo štvrtok a v piatok od 8. hodiny večer ich čaká dobrá hudba, príjemná zábava na vonkajšom javisku Mestského kultúrneho strediska (MsKS) Benedeka Csaplára.

Kým Hudba na nádvorí – teraz v príjemnom vonkajšom prostredí – sa organizuje  pod značkou Lehárovho roku, Dunajskostredské leto predstaví hudobné telesá z okolia, čo je predpokladom zaujímavého hudobného zážitku pre návštevníkov.

„Presný program ešte neuvádzame, pre predchádzajúce obmedzenia ešte iba teraz prebieha jeho finalizácia“ - dodala riaditeľka.

Tímea Takács ďalej povedala, že aj zrušené abonentné predstavenia budú v tomto roku nahradené. Ak sa v dostatočnom čase povolí ich organizácia, tak v priebehu leta budú nahradené všetky zrušené predstavenia, koncerty, najneskôr však začiatkom jesene. Vedenie strediska ubezpečilo milovníkov umenia, že všetky programy sa uskutočnia, zakúpené vstupenky budú platné aj v neskoršom termíne.

Podľa plánu uskutočnia aj podujatie ku Dňu detí, ktoré malo byť začiatkom júna, a to spolu s podujatím ku Dňu otcov, ako Deň rodiny, a to 19. júla, a 20. augusta príde rad aj na odovzdávanie mestských ocenení.

Jednoznačne môžeme sľúbiť, že tak MsKS, ako aj náš portál sa budeme snažiť promptne oboznamovať záujemcov o programe a termínoch obľúbených letných podujatí.

Rózsár Vince