Back to top

Liga od nového ročníka na nových televíznych staniciach

Publikované: 14. jún 2021 - 11:27
Od novej sezóny 2021/22 sa stretnutia Fortuna ligy objavia na staniciach DAJTO a Nova Sport, zároveň ich budú môcť fanúšikovia sledovať aj na streamovacej službe VOYO.
 Liga od nového ročníka na nových televíznych staniciach

Už niekoľko dní vieme, že DAC odštartuje nový ligový ročník v nedeľu 25. júla v Michalovciach. Vyžrebovanie novej sezóny Fortuna ligy 2021/22 je totiž známe od skončenia tej predošlej. Rozpis stretnutí vzniká na základe stanoveného kľúča, podľa umiestnenia klubov v predošlom ročníku.

„V prvých kolách budú zápasy výraznejšie ovplyvnené účasťou našich klubov v predkolách európskych pohárových súťaží. Zmeny v každom kole budú komunikované okamžite po prípadnom potvrdení postupu našich zástupcov,“ uvádza oficiálny web Fortuna ligy.

Keďže náš tím odohrá vo štvrtok 22. a o týždeň neskôr (29. júla) stretnutia 2. predkola novej Európskej konferenčnej ligy, je jasné, že aj v 2. kole nastúpime v nedeľu - 1. augusta privítame nováčika z Liptovského Mikuláša. Ďalšie posuny závisia od nášho prípadného pokračovania v EKL a tiež od výberu televízneho partnera.

A tu prichádzame k dôležitej informácii o tom, kde budú môcť fanúšikovia sledovať prenosy zo stretnutí Fortuna ligy. Od novej sezóny totiž exkluzívne vysielacie práva na našu najvyššiu súťaž získala skupina Markíza. Zmluva platí na tri sezóny (júl 2021 - jún 2024).

Jeden zápas z každého kola odvysiela televízna stanica DAJTO, ďalší duel bude k dispozícii na česko-slovenskom športovom kanáli Nova sport. Všetky zápasy si zároveň budú môcť fanúšikovia vychutnať aj na streamovacej službe VOYO. Vôbec prvý duel sezóny sa odohrá v piatok 23. júla o 20.00 hod, súperov spoznáme v najbližších dňoch, keď televízia oznámi svoj výber z prvých kôl.

Kompletný rozpis zápasov základnej časti novej sezóny, zatiaľ bez televíznych zápasov, si môžete stiahnuť tu.

Pravda, všetci pevne veríme, že zápasy budú od leta fanúšikom prístupné už aj priamo na štadiónoch...

dac1904.sk

Toto ste už čítali?