Back to top

Ljubičić zostáva v DAC do leta 2019

Publikované: 15. február 2017 - 16:03
DAC a chorvátsky záložník Marin Ljubičić sa dohodli na predĺžení spolupráce do 30. júna 2019. Pôvodná zmluva dvadsaťosemročného odchovanca Hajduku Split platila do konca aktuálnej sezóny.

Futbalový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda a dvadsaťosemročný chorvátsky defenzívny záložník Marin Ljubičić sa dohodli na predĺžení spolupráce o ďalšie dva roky. Pôvodná zmluva medzi odchovancom Hajduku Split a naším klubom platila do 30. júna 2017, Ljubičić podpíše jej predĺženie v najbližších dňoch.

Marin Ljubičić sa narodil 15. júna 1988 v Metkovići na území dnešného Chorvátska. Profesionálnu kariéru zahájil v Hajduku Split, ligový debut si v jeho drese odkrútil už ako sedemnásťročný. Najvyššiu súťaž svojej rodnej krajiny si zahral aj v NK Zadar, tri sezóny pôsobil v ukrajinskom prvoligovom SC Tavrija Simferopol. Hráč s číslom 4 k nám prišiel v januári 2015, odvtedy nastúpil v 57 ligových stretnutiach, strelil tri góly. V aktuálnej sezóne má na zatiaľ konte 14 štartov v najvyššej súťaži. V priebehu zimnej prípravy nastupoval s kapitánskou páskou.

 „Veľmi nás teší záujem a zanietenosť Marina spojiť aj svoju ďalšiu budúcnosť s naším klubom. Rovnako nás teší, že sme sa dokázali rýchlo dohodnúť na predĺžení spolupráce. Marin sa v predchádzajúcich dvoch rokoch preukázal vysokou mierou profesionality na ihrisku aj mimo neho. Napriek končiacemu sa kontraktu a záujmu iných klubov túžil zostať súčasťou nášho projektu a pomáhať nám ďalej pri budovaní cesty za spoločným úspechom,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

 „Som veľmi rád, že po dvoch rokoch spolupráce mi dal klub šancu predĺžiť zmluvu o ďalšie dva roky. Chcem sa poďakovať vedeniu za túto ponuku a výkonmi na ihrisku potvrdiť oprávnenosť ich rozhodnutia,“ povedal 28-ročný Marin Ljubičić.

Zdroj: fcdac.sk

 

Toto ste už čítali?

Cookies