Back to top

Lockdown pre nezaočkovaných je opäť na stole, konzílium odborníkov chce prísnejšie pravidlá

Publikované: 17. november 2021 - 9:49
Slovensko by sa mohlo vybrať rakúskou cestou. Aj u nás je totiž v hre lockdown pre neozačokovaných. Tento návrh podalo konzílium odborníkov, informuje o tom Televízia Markíza.
Lockdown pre nezaočkovaných je opäť na stole, konzílium odborníkov chce prísnejšie pravidlá

Situácia v nemocniciach je vážna, konzílium preto uvažuje o ďalšom sprísnení opatrení. Pre spomínané médium to potvrdila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. 

Slovenské zdravotníctvo už teraz cíti problémy, najmä kvôli nedostatku personálu.

„Rakúsky model“ lockdownu zvažuje aj Česká republika, kde sa tiež situácia každým dňom zhoršuje, píše o tom iDnes. Ani u našich susedov nepanuje na opatreniach zhoda, dnes politici diskutovali dlhé hodiny a aj tak sa nedohodli. Pokračovať budú vo štvrtok. 

Vláda bude o presnejších opatreniach rokovať v utorok. Hovoriť budú o sankciách pre porušenie režimu OTP či uvoľnenia opatrení pre zaočkované osoby v reštauráciách v čiernych okresoch.

Opatrenia, ktoré konzílium odborníkov navrhovalo naposledy, boli stanovené omnoho prísnejšie, ako opatrenia, ktoré nakoniec vláda schválila. 

Cieľom novely, ktorá bola schválená, je podľa predložených materiálov reagovať na aktuálny stav v spoločnosti týkajúci sa dohľadu nad dodržiavaním opatrení.

Zamestnávatelia by mali po novom povinne kontrolovať potvrdenie o absolvovaní očkovania, o prekonaní ochorenia COVID-19 alebo o negatívnom výsledku testu. Ak sa zamestnanec takýmto dokladom nepreukáže, zamestnávateľ ho nemusí vpustiť na pracovisko. 

ma7 - tvnoviny.sk

Toto ste už čítali?