Back to top

Ľudí v Trnavskom kraji obťažuje hlas zo záznamníka

Publikované: 14. september 2022 - 16:49
Telefóny obyvateľov Trnavského kraja neprestávajú vyzváňať. Po zodvihnutí sa ozve hlas podobný záznamníku. Podobných prípadov pribúda raketovou rýchlosťou.
Ľudí v Trnavskom kraji obťažuje hlas zo záznamníka

Operačné stredisko prijalo na čísle 158 už niekoľko hovorov, kde občania informujú o čudných praktikách. Hovory podľa polície prichádzajú z celého Trnavského kraja, najviac v okrese Trnava.

Po zodvihnutí slúchadla sa im ozve hlas ako keby zo záznamníka, ktorý sa im prihovára lámanou slovenčinou alebo v angličtine.

„Hlas naviguje volaného, aby stlačil číslo 1 a po zadaní sa volajúcemu ozvalo v okr. Galanta, že na linke má federálny úrad polície. Žene sa hovor zdal podozrivý, preto ho ihneď ukončila,“ informuje polícia. Žena však neskôr zavolala späť a na čísle jej zdvihol neznámy muž.

„V ďalšom prípade komunikoval s volajúcim ženský hlas, ktorý po anglicky oznámil, že je proti oznamovateľovi vznesené obvinenie a má stlačiť č. 1 aby sa dozvedel aký, oznamovateľ to nespravil a volal na políciu,“ dodávajú muži zákona.

„Aj napriek tomu vyzývame občanov k zvýšenej opatrnosti. Ak sa vám v telefóne ozve neznámy hlas, ktorému nerozumiete, alebo žiada, aby ste konali podľa zadaných inštrukcií, hovor ukončite. V žiadanom prípade nevolajte späť,“ upozorňuje polícia.

Facebook / PZSR, -rovin-

Cookies